Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mayıs 2020

Alibaba.com Kargo Takip

Alibaba.com Kargo Takip

Yurtdışından alışveriş deyince akla gelen ilk isimlerden biri olan Alibaba.com toplu satış sitesidir. Alibaba.com ağırlıklı olan firma, kobi gibi kuruluşlara toplu olarak ürün tedarik etmektedir. Toptan alışveriş yapmaya yönelik olan alibaba.com, birçok kaliteli ürünü uygun fiyatlar ile bulabilirsiniz. Binlerce ürün kategorisi bulunan alibaba.com 217 ülkeden müsterilere sahiptir. Alibaba’nın ürün yelpazesini ise üreticiler karşılamaktadır, yaklaşık 4 milyon üreticiyle çalışmaktadır.

Alibaba.com Çin’in Asya ve dünyanın geri kalanına açılan kapısıdır. Şuan da dünyanın en büyük B2B uluslararası ticaretidir. Çok büyük ticari işler, ithalat ve ihracat hareketleri her gün site üzerinde çoğalarak yerlerini almaktadırlar. Alibaba.com üzerinden uluslararası çalışan tedarikçileri bulabilir ve ihtiyaçlarınızı satın alabilirsiniz. Ayrıca tedarikçiler ile iletişim kurabilir, ticaret görüşmeleri gerçekleştirebilir ve sohbet edebilirsiniz.

Çin’de üretilen uygun fiyatlı ürünler ile dikkatleri üzerinde toplayan alibaba.com ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceğiniz online alışveriş sitesidir. Birçok ticaret güvencesi ile kullanıcılarına kapılarını açan alibaba.com güvenli bir alışveriş süreci gerçekleştirebilmeniz için tüm imkanları sağlamaktadır. Yurtdışı alışverişlerinde önemli nokta siparişin elinize güvenli ve sorunsuz bir şekilde ulaşmasıdır. Alibaba.com üzerinden yapacağınız alışverişinizin kargo takibi sistem içinden ve alışveriş sürecinde sizlere sunulan taşımacılık firmalarından seçtiğiniz şirket üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Alibaba.com üzerinden aldığınız ürünleriniz Türkiye’ye girdikten sonra PTT kargo firması üzerinden sizlere teslim edilmektedir.

Alibaba.com Kargo Takip İşlemi

Alibaba.com web sitesi üzerinden yaptığınız alışverişler birçok farklı yöntem ile kargolanmaktadır. Sistem üzerinden kargo takip işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi seçtiğiniz taşıma firması ile iletişime geçebilir istediğiniz bilgiyi öğrenebilirsiniz. Ayrıca daha önce bahsettiğimiz üzere Türkiye’ye girisiyle itibaren PTT kargo firmasından bu işlemi gerçekleştirebilmemiz mümkündür. Bu yöntemler sizin tercihinize kalmıştır. Siparişinizi vermeden ürünün bilgilerinin yer aldığı bölümden nakliyat seçeneği üzerinden deniz taşımacılığı, hava taşımacılığı, hızlı kargolama ve kara yolu taşımacılığı seçeneklerinden size uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca nakliyat menüsünde Alibaba Logistics seçeneği tıklandığında karşınıza çıkan sayfada tercih ettiğiniz taşıma yöntemi, varış noktası, ürününüzün ağırlık ve büyüklük bilgilerini verdiğinizde hem kargo fiyatınızı öğrenebilir hem de taşıma şirketlerini görebilirsiniz.

Kargom nerede sorunuza yanıt bulabilmek için öncelikle alibaba.com web sitesine e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra “My Alibaba” seçeneği tıklanır. Açılan sayfanın sol tarafında yer alan siparişler seçeneği tıklanır. Karşımıza çıkan sayfada yer alan siparişlerinizin kargo takibini gerçekleştirebilirsiniz. Siparişinizin detaylarında yer alan “status” (durum) alanından sipariş detaylarını görebilir ve kargo durumunu görüntüleyebilirsiniz.

my-alibaba

Alibaba.com İnternet Sitesine Erişim İçin TIKLAYINIZ!

Görselde görüldüğü gibi işaretli alan tıklandıktan sonra siparişlerinizi görebilir ve detaylarını inceleyebilirsiniz.

gjghkjhdfhjgh

Ayrıca görselin altında yer alan nakliyat menüsünden taşıma yöntemini seçerek ilerlemeniz mümkün kılınmıştır.

dkfjdl

PTT Kargo ile Kargo Takibi

Gerekli tüm bilgiler verilip, sipariş tamamlandıktan sonra verilen süre içerisinde Türkiye’ye ulaşan siparişinizi PTT gönderi takibi ile alibaba.com üzerinden verilen barkod numarası ile takip edebilir adımları inceleyebilirsiniz. Unutmayalım ki PTT kargo üzerinden sadece Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra burada ki hareketleri kontrol edip, inceleyebilirsiniz.

ptt

PTT kargo gönderi takip sitesine erişmek için TIKLAYINIZ!

Mobil Uygulama İle Kargo Takip

Alibaba mobil uygulaması ile milyonlarca ürünü inceleyebilir, bu ürünler arasında ihtiyacınız olan seçilip alışveriş yapılabilir, uluslararası çapta çalışan tederikçileri bulabilirsiniz. Bu uygulama ile tedarikçilerle iletişim kurabilir ve karşılıklı olarak doğru ve güvenli bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Google Play ve App store adreslerinden indirebileceğiniz Alibaba uygulaması ile dilediğiniz yerden siteye girişi yapabilir, istediğiniz alışverişi gerçekleştirebilir ve siparişinizi takip edebilirsiniz. Sınırları bir nevi yok eden mobil uygulamalar müşterilerin daha çok tercih sebepleri olmuştur. Sadece internet bağlantınızı kurmanızla beraber ister cep telefonunuzdan isterseniz tabletinizden uygulamayı kullanabilir, web sitesi üzerinden gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Google Play Alibaba uygulamasına erişim için TIKLAYINIZ!

App Store Alibaba uygulamasına erişim için TIKLAYINIZ!

Mobil uygulama üzerinden kargo takibi için ilk olarak üyelik girişi yapılarak aynı web sitesinde olduğu gibi My Alibaba saçeneği tıklanır siparişlerin yer aldığı bölüme gidilir, burada istenilen bilgiler öğrenilebilir ve kargo takibi gerçekleştirilebilir.

14797414_543589045837624_13275304_n

Alibaba.com Kargo Ücretlendirilmesi

Alibaba.com üzerinden siparişinizi gerçekleştirmeden kargo ücretlendirilmesini hesaplayabilir, taşıma yöntemine ve firmasına göre belirlenen fiyatları inceleyebilirsiniz. Ücretlendirmeyi görebilmek için sipariş vermek istediğiniz ürün üzerine tıkladığınızda açılan sayfanın alt tarafında yer alan nakliye menüsünün sol alt köşesinde ki “Alibaba Logistics” sekmesine girmeniz gerekmektedir.

kargo-logistics

Karşımıza gelen sayfada taşıma yöntemi, varış yeri siparişimizin ağırlık ve boyutu bilgilerini isteyen bir ekran çıkacaktır. Bu ekrana saydığımız bilgiler girildikten sonra hesapla(calculate) seçeneği tıklanarak kargo ücretlerini görebiliriz. Karşımıza birden fazla seçenek çikabilir bu seçenekler arasından kendinize uygun olanı seçip uygulatmanız yeterli olacaktır.

kargo-fiyat-hesaplama

Alibaba Logistic Sayfasına Erişim İçin TIKLAYINIZ!

Alibaba.com İletişim

Alibaba.com web sitesi üzerinden yapılan alışveriş ve/veya ürün tedariği için birçok iletişim yolu bulunmaktadır. Ayrıca 7/24 iletişim kurabilme seçeneği ile her an ihtiyacınız olduğunda, herhangi bir sıkıntı oluştuğunda o an iletişime geçebilirsiniz. Ek olarak facebook, twitter, youtube ve linkedin sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçilebilme imkanını da kullanıcılarına sunmuştur.

Alibaba.com Ayrıntılı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz