Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mayıs 2020

Aliexpress Kargo Takip

Aliexpress Kargo Takip

Online alışveriş, özellikle yurt dışından sipariş vermek günümüzün yeni alışveriş trendi haline geldi. Türkiye’de bulunmayan çok sayıda farklı ürüne ulaşmamıza imkan tanıyan yurt dışı alışveriş sitelerine rağbet her geçen gün artıyor. Özellikle bünyesinde herkese hitap eden ürünler barındıran büyük online alışveriş siteleri çok ziyaret ediliyor. Ülkemize göre daha uygun fiyatlarla, farklı tarzlarda ürünler satın almak için kullanılan en önemli online alışveriş sitelerinden biri de Aliexpress’tir. Aliexpress Çinli Jack Ma tarafından kurulan, toptan alışveriş yapmaya yönelik Alibaba online alışveriş sitesinin perakende satışa uyarlanmış bir halidir. Özellikle Çin’de üretilen uygun fiyatlı ürünlerle dikkat çeken Aliexpress, hemen hemen aradığınız her şeyi bulabileceğiniz inanılmaz bir alışveriş sitesi. Ev dekorasyonundan elektroniğe, modadan kozmetiğe her alanda ürün bulabileceğiniz bu siteden yerinizden bile kalmadan kolaylıkla alışveriş yapabilir ve istediğiniz adrese teslimatını sağlayabilirsiniz. Biz de bu yazımızda sizler için Aliexpress üzerinden yaptığınız alışverişler Aliexpress kargo takip işlemini nasıl yapabileceğinizi konu aldık.

Aliexpress Kargo Takip İşlemi

Aliexpress üzerinden yaptığınız alışverişlerde ürünleriniz birçok farklı yöntem ile kargolanmaktadır. Şiparişinizi vermeden nasıl kargolanacağı ürünün bilgilendirme kısmında bulabilirsiniz. Siparişinizi verdikten sonra Aliexpress kargo takip işlemini yapmak için öncelikle aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz Aliexpress internet sitesine gitmelisiniz. Bağlantıya tıkladığınızda açılacak olan Aliexpress ana sayfasının sağ üst kısmındaki menülerden Giriş Yap yazan butona tıklayıp e-posta adresiniz ve şifrenizle oturumunuza giriş yapmalısınız. Hesabınıza ulaştıktan sonra yine sağ üst köşede açılan menülerden Siparişler seçeneğini bulup tıklamalısınız. Açılan sayfada vermiş olduğunuz siparişleri bulacaksınız, bu sayfada kargo takibi yapmak istediğiniz siparişi bulmalısınız. Aliexpress kargo takip işlemini yapacağınız siparişin Detaylar bölüme tıkladığınızda başka bir sayfa yönlendirileceksiniz. Sipariş detaylarını görebildiğiniz bu sayfada kargo takibine dair her şeyi bulabilirsiniz. Tracking Number yazan bölümün altında bir kod göreceksiniz. Bu kod sipariş etmiş olduğunuz ürün için özel olarak atanmış Aliexpress kargo takip numaranızdır. Bu numarayı kullanarak Aliexpress kargo takip işleminizi birkaç farklı yöntem ile gerçekleştirebilirsiniz.

Aliexpress kargo takip işlemini yapmanın ilk yöntemi, sipariş detayları sayfasındaki Tracking Number yani Aliexpress kargo takip numaranızın yanındaki bağlantıya tıklamaktır. Detaylar sayfasında hemen Aliexpress kargo takip numaranızın yanında bulunan “Destination Post Website” şeklinde gösterilmiş bağlantıya tıkladığınızda Aliexpress kargo takip işleminizi yapabileceğiniz bir internet sitesi açılacaktır. Bu internet sitesi sipariş ettiğiniz her ürün için değişiklik gösterebilir. Bunun nedeni her ürününüzün farklı satıcılardan farklı kargolar ile gönderiliyor olmasıdır. Açılan kargo takip sayfasına, Detaylar sayfasındaki Tracking Number yani Aliexpress kargo takip numaranızı girmelisiniz. Bu işlemin sonucunda Aliexpress üzerinden yaptığınız alışverişlerde kargoya verilmiş ürününüzün Çin’deki hareketlerini takip edebilirsiniz. Ayrıca bu sayfadan uluslararası kargolarda kullanılan Aliexpress kargo takip numaranızı da bulabilirsiniz.

ebay kargo takip

Kargodaki gönderiniz Çin’den çıktıktan sonra uluslararası bir kargo konumu aldığı için Aliexpress kargo takip işleminizi farklı bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Uluslararası kargolarda Aliexpress kargo takip işlemini, aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz 17track isimli siteden yapabilirsiniz. Bağlantıya tıkladığınızda açılacak olan internet sitesinin “Enter up to 40 numbers, one per line.” yazan bölümüne Aliexpress kargo takip numaranızı girmelisiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Aliexpress internet sitesindeki sipariş detayları menüsünden bulduğunuz kod burada işe yaramayacaktır. O kodu kullanarak da Çin’deki kargo hareketlerini izlediğiniz siteden aldığınız uluslararası Aliexpress kargo takip numarasını kullanmanız gerekiyor. Uluslararası Aliexpress kargo takip numaranızı, 17track sitesinin “Enter up to 40 numbers, one per line.” yazan bölümüne girmelisiniz. Daha sonrasında Track butonuna bastığınızda kargonuzun konumu ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmış olacaksınız. Bu yöntemi kullanarak Aliexpress kargo takip işlemini yaparsanız kargonuzun uluslararası konumlardaki hareketini gözlemleyebilir, kargom nerede sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Sefamerve.com kargo takip

Aliexpress üzerinden yapılan alışverişlerde Türkiye içi teslimat PTT Kargo ile yapılmaktadır. Bu neredeyse bütün yurt dışı alışverişleri için geçerlidir. Bu nedenle yurt dışından gelen siparişleriniz Türkiye sınırları içerisinde girdiğinde aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz PTT Kargo internet sitesini kullanarak takip edebilirsiniz. Bu işlem için bağlantıya tıkladığınızda açılacak olan PTT Kargo internet sitesinin Barkod numarası yazan bölümündeki boşluğa uluslararası Aliexpress kargo takip numaranızı, Güvenlik Kodu yazan bölüme ise kutucuğun içerisinde gördüğünüz karakterleri girmelisiniz. Daha sonrasında Sorgula butonuna bastığınızda kargodaki gönderinizin yurt içi konum ve teslimat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Aliexpress üzerinden yapılan alışverişlerde kargo bazen ücretsiz olabilmektedir. Zaten siparişi vermeden önce “Free Shipping” yazdığını görürseniz ücretsiz kargo ile gönderileceğini anlayabilirsiniz. Eğer kargo ücretli ise bunu yine aynı şekilde ürün detayları bölümünde “Shipping” yazan kısımdan öğrenebilirsiniz. Ödemeyi yaparken kargo ücretinin de dahil edileceğini unutmayın. Bu nedenle eğer “Free Shipping” bir ürün sipariş etmiyorsanız her zaman kargo tutarını kontrol edin. Yurt dışından sipariş edilen ürünlerin gelmesi biraz uzun sürebilmektedir. Özellikle Free Shipping alışverişlerde bu süre 45 günü bulabilir. Ücretli kargolar genellikle daha hızlı ulaşıyor olsa da yine de Çin’den gelecek bir ürünün ertesi gün kapınızda olmasını bekleyemezsiniz. Her ne kadar uzun bir süre gibi görünse de uygun fiyatlı ve ülkemizde bulunmayan ürünler sipariş ettiğinizi unutmayın. Kargodaki gönderiniz uzun süre geçti ve elinize ulaşmadıysa Aliexpress ile iletişime geçebilirsiniz. Böyle bir durumda para iadesi isteyebilir ya da ürünün tekrar gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Aliexpress İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

17track İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

PTT Kargo İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz