Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2020

Aras Kargo Fiyatları

Aras Kargo Fiyatları

Aras Kargo 1979’da Celal Aras tarafından kurulmuş ve 1989’dan beri taşımacılık sektöründe faaliyetde bulunan Aras Dağıtım ve Pazarlama şirketinin kargo ve lojistik kısmıdır. Aras Kargo Türkiye’de pek çok bölgede faaliyette bulunan ve pek çok şehirde şubesi bulunan, pek çok kişisel ve ticari kargo işlemleriniz için başvurabileceğiniz bir şirkettir.

Pek çok insan günümüz hız ve teknoloji dünyasının bir getirisi olarak alışverişlerimizi çevrimiçi gerçekleştiriyoruz. Çeşitli sebeplerden alışveriş ihtiyaçlarınızı çevrimiçi gerçekleştirebilirsiniz. Pek çok şirket sabit bir mağazaları ve bu mağazada çalışan pek çok çalışanı olmadığı için ürünlerini mağazada bulabileceğiniz fiyatlara göre daha ucuz satmaktadırlar. Yine benzer sebeplerden bu şirketler ürünlerini kısa sürede mağazada olabileceğinden çok daha fazla kişinin beğenisine sunabildikleri için toplu ve ucuz olarak alabildiklerinden kullanıcılara da daha düşük maliyetlerle satışa sunabilmektedirler. Dolayısıyla tüketiciler çevrimiçi alışverişi tercih edebilmektedirler.

Bunun yanında özellikle kişiye özel alınması gerekmeyen (örneğin kıyafet, ayakkabı vb.) ürünleri çevrimiçi satın almanın getirdiği hız hayatı sıkışık olan insanlar için önemli bir getiri sayılabilmektedir. Tabiki kargo şirketlerinin, ürünlerinizi çevrimiçi satın aldığınız şirketlerin birçoğu ile anlaşmaları söz konusudur. Bu anlaşmalar aldığınız ürünleri sabit bir kargo bedeli ile size ulaştırılmasını hedeflemektir. Bazı ücretlerin üstüne çıkan alışverişlerinizde satın aldığınız şirketin kargo politikalarına göre kargo bedelini de ürününüzü satın aldığınız şirket karşılamaktadır. Ancak sizin bireysel veya ticari amaçlı yaptığınız kargo gönderim işlemlerinde anlaşmalarınız bulunmadığı taktirde Aras Kargo Fiyatları standart şekilde geçerli olacaktır.

Kargo işlemlerinizi gerçekleştirirken önem vermeniz gereken mühim konulardan biri ücretlendirme konusudur. Her kargo şirketinin kendine özgü fiyatlandırma politikası olduğu için farklı kargo şirketleri ile çalışırken işleminizi bilinçli bir şekilde gerçekleştirebilmeniz ve zarara uğramamanız açısından çalışmak istediğiniz kargo şirketinin ücretlendirmelerini işleminizi gerçekleştirmeden önce bilmeniz önem arz etmektedir.

Aras Kargo Fiyatları Hesaplaması

Aras Kargo Fiyatları, Aras Kargo şirketinin kendi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz size sunulan pek çok kargo hizmetinden biridir. Aras Kargo Fiyatlarını öğrenirken dikkat etmeniz gereken bir kaç püf nokta söz konusu bunları örnek işlemi gerçekleştirirken ekran görüntüleri ile açıklamaya çalışacağız.

Aras Kargo Fiyatları

Paylaştığımız Aras Kargo Fiyatları ile ilgili bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfayı biraz aşağı kaydırdığınız zaman sizi Aras Kargo tarafından fiyatların güncel tutulduğu bir ücret tespit motoru karşılayacaktır. Bu sayfada yapmanız gereken işlemleri detaylıca açıklamaya çalışacağız.

Aras Kargo Fiyatları

Yukarıda kutucuk içerisine aldığımız kısma özellikle yurtdışına kargo göndermek isteyen okuyucularımızın dikkat etmesi önemlidir. Eğer kargonuzun ülke dışında bir yere postalamak istiyorsanız bu seçeneği tıklamadığınız taktirde sizin de fark edeceğiniz gibi ülkelerin isimleri ilgili yerlerde belirmeyecektir.

Aras Kargo Fiyatları

Yukarıda kutucuk içerisine alarak işaret ettiğimiz seçeneklerden soldaki kutucuk kargonuzu nereden postaya vermek istediğinizin bilgisini girmeniz gereken yerdir. Siz işaretlemeden önce “Çıkış İli Seçiniz” olarak görünecektir. Sağda bulunan kutucukta örnekte de görüldüğü gibi siz kargonuzun nereye gitmek istediğiniz bilgisini girdiğiniz kutucuktur. Siz bilgiyi girmeden önce “Varış İli Seçiniz” olarak görünecektir. Kargonuzun nereden nereye gitmek istediğini bu iki kutucuğu doğru şehirler ile doldurduktan sonra Aras Kargo Fiyatları sorgulama işleminize devam edebilirsiniz.

Aras Kargo Fiyatları

İşleminizin bu adımında kargonuzu ne şekilde postalanmasını istediğiniz sorgulanmaktadır. “ARAS GÜNİÇİ” seçeneği ile göndereceğiniz kargonuz göndermek istediğiniz yere 24 saat içinde ulaşacaktır. “ARAS GÜNAYDIN” kargonuzun sabah dağıtımı ile ulaşmasını istediğiniz taktirde seçmeniz gereken seçenek olacaktır. “ARAS STANDART” hizmeti ise gönderinizin çıkış şehri ile varış şehri arasındaki uzaklığa göre çeşitlilik gösterecek olup dosya ve kargo seçeneği ile dilerseniz evraklarınızı dilerseniz çeşitli başka gönderileriniz için seçmeniz gereken seçeneklerdir. “ARAS UÇAK” ise gönderinizi en hızlı şekilde ulaşması gereken yere ulaştıran hizmet seçeneği diyebiliriz. Ancak bu işlemi gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken işleminizi en hızlı şekilde gerçekleştirebilmeniz için havalimanına yakın olan şehir merkezlerini tercih etmenizi öneriyoruz. Biz örnek Aras Kargo Fiyatları sorgusu işlemimizi “ARAS STANDART KARGO” hizmet seçeneği üzerinden gerçekleştireceğiniz.

Aras Kargo Fİyatları

Aras Kargo Fiyatlarını sorgularken dikkat etmeniz gereken bir diğer ayarlar ise ekstra hizmet tablosudur. Bu tabloda Aras Kargo müşterilerine çeşitli seçenekler sunmaktadır. Burada belirtmek isteriz ki Aras Kargo Standart hizmeti dışında kalan hizmetlerinde yukarıda kutucuk içinde belirtilen seçeneklerin yarısını hizmet bedeli dahilinde müşterilerine sunmaktadırlar. Ancak bu seçeneklerin dışında belirtmek istediğiniz çeşitli kargolama seçeneği varsa burada işaretlemeniz gerekmektedir. Standart hizmette yukarıda görülen hizmetlerin hiç bir eğer siz işaretlemediğiniz ve bedelini ödemediğiniz sürece size sunulmayacaktır. Bu seçeneklerden en çok ihtiyaç duyulanlardan SMS hizmeti diyebiliriz. Gerek alıcı gerek gönderici olarak kargo durumunu sms almayı dileyebilirsiniz. Bunun için ilgili bölümleri işaretlemeniz ve ilgili ek ücreti ödediğiniz taktirde bu ekstra hizmetten faydalanabilirsiniz. Gönderiniz eğer ağır bir yükse eğer örneğin buzdolabı, çamaşır makinası vb. yukarıda bahsi geçen “AĞIR YÜK” seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Aras Kargo Fiyatları

Gönderiniz için dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise desisi ve ağırlığı olacaktır. Desi derken kastedilen şey gönderinizin boyutudur. Eğer gönderiniz bir laptop, meyve vb. ağır ama boyut olarak küçük bir kargo ise direkt olarak kilosunu ilgili yere yazabilirsiniz. Kilosundan emin değilseniz Aras Kargo Fiyatları hakkında bir fikir sahibi olmak için gönderinizin tahmini kilosunu girebilirsiniz. Zaten kargonuzu göndereceğiniz zaman tekrar ölçeceklerdir. Eğer bu bahsettiğimiz durum geçerli değil kargonuzun kapladığı yer ağırlığına oranla çok daha büyükse o zaman desi hesabı yapmanız gerekmektedir. Bunun için yukarıda da görebileceğiniz gibi “DESİ/KG HESAPLA” butonuna tıklayarak ilgili hesaplama motorunu açabilirsiniz.

Aras Kargo Fiyatları

İlgili butona tıkladığınız zaman açılacak olan yeni pencerede karşınıza yukarıda görünen sayfa açılacaktır. Bu sayfada gönderinizin tahminen bildiğiniz bilgilerine ilgili yerlere yazarak “HESAPLA” butonuna tıklayarak Aras Kargo Fiyatları sorgulama sayfasına “Desi/KG Giriniz” yazan kısma en uygun hesabı gerçekleştirerek sizin için o kutucuğu doldurmuş olacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer göndermek istediğiniz kargonuz bu denli büyük değilse sadece ağırlığını yazmanız yeterli olacaktır. Ancak hacmi ve ağırlığı konusunda tereddütünüz varsa en doğru sonucu almak için bu işlemi gerçekleştirmeniz sizin için faydalı olacaktır. Eğer kargonuzun ağırlığı hacmine orantılı olarak daha yüksekse sistem zaten gönderinizi otomatik olarak ağırlığı yönünden dikkate alıp ona göre ilgili yeri sizin için dolduracaktır. Eğer göndermek istediğiniz kargonuz evrağınız ise dosyalarınız için ilgili Desi/KG kutucuğuna “0” yazmanız yeterli olacaktır. Bu tür kargolarınızın ağırlığı sıfır olarak kabul edilir.

Aras Kargo Fiyatları

Eğer daha önce Aras Kargo ile çalıştıysanız ve gönderiniz için en uygun kutuyu bulamadıysanız Aras Kargo size uygun kutu seçeneklerini “Ürünler” seçeneğinde sunmaktadır. Buradan istediğiniz kutu seçeneği seçebilirsiniz. Eğer kutunuzu kendiniz temin edecekseniz buna gerek kalmayacaktır.

Aras Kargo Fiyatları

Örnek sorgumuzda görüldüğü üzere boş bırakılmaması gereken her yeri size uygun bir şekilde doldurduktan sonra “SORGULA” butonuna tıklayarak Aras Kargo Fiyatını görebilirsiniz.

Aras Kargo Fiyatları için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz