Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mayıs 2020

Defacto Kargo Takip

Defacto Kargo Takip

2003 yılında kurulan Defacto, 2004 yılında açılan ilk mağazası ile Türkiye’deki gyim sektörüne adım atmıştır. 11 yıl içerisinde mağaza sayısı 357’ye yükselten moda ve hazır giyim Defacto, Türkiye’de faaliyet gösteren ikinci en büyük şirket olma gururuna erişmiştir. Hızlı bir büyüme ivmesi göstermesinin ardından yurtdışına açılma kararı alan marka, yenilikçi ve modern tasarımları ile ilk yurt dışı şubesini 2012 yılında Kazakistan’da açmıştır.

Her geçen gün daha da global bir markaya dönüşen Defacto’nun günümüzde Irak, Mısır, Belarus, Gürcistan, Azerbaycan, Rusya ve Fas gibi ülkelerinde bulunduğu birçok farklı ülkede 63 yurt dışı şubesi bulunmaktadır. Gelecek dönemde de bu sayıyı arttırmayı hedef alan Defacto’nun planları arasında mağazalar ile 50 farklı ülkede, online alışveriş ile 100 farklı ülkede faaliyet göstermek bulunuyor. Özellikle son dönemde herkes tarafından tercih edilen online alışveriş siteleri arasında Defacto’nun sağlam yeri her geçen gün büyüyor. Biz de bu yazımızda sizler için Defacto kargo takip işlemini nasıl yapabileceğinizi anlattık.

Defacto Kargo Takip İşlemi

Defacto üzerinden yapılan alışverişlerde gönderiler MNG Kargo ile ulaştırılmaktadır. Defacto üzerinden vereceğiniz siparişlerde ürünler genellikle 24 saat içerisinde kargoya verilmektedir. Gönderiniz henüz kargoya verilmeden önce aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz Defacto internet sitesi üzerinden hazırlık aşamasını kontrol edebilirsiniz. Bunun için bağlantıya tıkladığınızda açılacak olan Defacto ana sayfasındaki menülerden “Siparişler” kısmını bulmanız yeterlidir. Siparişler sayfasına girdiğinizde ürünüzün hazırlık aşamasında olup olmadığını ya da kargoya verilip verilmediğini öğrenebilirsiniz. Eğer Defacto internet sitesine üye olmadan sipariş verdiyseniz bunun için ise “Üyeliksiz Sipariş Takibi” menüsünü kullanabilirsiniz.

defacto KARGO TAKİP

Defacto üzerinden alışveriş yaptıysanız ve ürününüz kargoya verildiyse Defacto kargo takip işlemini yapabilirsiniz. Defacto kargo takip işlemi birkaç farklı yöntemle yapılabilmektedir. Bu yöntemlerden ilki aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz Defacto internet sitesini kullanmaktır. Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıkladığınızda açılacak olan Defacto ana sayfasından üyeliğinize giriş yapmalısınız. Daha sonrasında Defacto ana sayfasındaki menülerden “Siparişler” menüsünü bulmalısınız. Buradan ilgili şiparişi seçip kargo takip bağlantısına tıklamanız Defacto kargo takip işlemi için yeterli olacaktır. Eğer Defacto internet sitesine üye olmadan sipariş verdiyseniz yukarıda bahsettiğimiz “Üyeliksiz Sipariş Takibi” menüsünü kullanarak Defacto kargo takip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Defacto kargo takip işlemini yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise kargo firmasının kendi internet sitesini kullanmak olacaktır. Bu işlem için öncelikle Defacto üzerinden yapılan alışverişlerde teslimatı sağlayan MNG Kargo internet sitesine girmelisiniz. Aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz MNG Kargo internet sitesinin ana sayfasına girdiğinizde hemen sağda kargo takip işlemine ayrılmış, “Kargom Nerede” isimli bir menü göreceksiniz.

Defacto Kargo Takip

Defacto kargo takip işlemini yapabilmeniz için bu menüdeki boşluklara ilgili numaraları girmeniz gerekmektedir. Bunlardan biri de Defacto kargo takip numarasıdır. Defacto kargo takip numaranız, satın almış olduğunuz ürün kargoya teslim edilince size e-posta ya da kısa mesaj ile gönderilir. Bu nedenle Defacto kargo takip numaranız için e-postanızı kontrol edin. Defacto kargo takip numaranızı MNG Kargo internet sitesinin “Kargom Nerede” menüsündeki Gönderi Sorgulama yazan boşluğun altına girin. Daha sonra yandaki kutucukta gördüğünüz güvenlik numaralarını ikinci boşluğa yazın. Son adım olarak ise Sorgula yazan butona tıklayın. Defacto kargo takip numaranızı ve güvenlik kodunuzu doğru bir şekilde girip Sorgula butonuna bastığınızda kargonuzun konum ve teslimat bilgilerine ulaşmış olacaksınız.

Defacto kargo takip işlemi için aynı zamanda Defacto’dan gönderilen e-postanın içerisindeki kargo takip bağlantısına tıklamayı da deneyebilirsiniz.

Defacto Kargo Fiyatı

Defacto üzerinden yapılan alışverişlerde Yurt içi kargo fiyatı sabit  3,99 TL’dir. Farklı hizmetlerden yararlanmak isterseniz kargo fiyatınız değişiklik gösterebilir. Örneğin Defacto üzerinden yapılan alışverişlerde kapıda ödeme seçeneği bulunmaktadır. Kapıda ödeme yapmak istediğiniz takdirde 1000 TL’ye kadar olan alışverişlerde kargo ücretinize ek 6,99 TL yansıtılır.

Kargo takibi konusunda önemli noktalardan biri de kargonun teslimat süresi ve teslimat günleridir. Defacto üzerinden yapılan alışverişlerde gönderi teslimatını yapan MNG Kargo’nun çalışma saatleri 08:30 ile 21:00 arasındadır. Şubelere göre bu süre daha kısa tutulabilmektedir. Resmi tatil günleri ve haftasonları kargo teslimatı yapılmamaktadır. Ayrıca Defacto üzerinden yaptığınız online alışverişlerinizde satın almış olduğunuz ürünler genellikle 24 saat içerisinde hazırlanıp kargoya verilmektedir. Teslimatın yapılacağı adrese göre siparişiniz kargoya verildikten sonra 1 ila 3 gün arasında adresinize teslim edilir. Defacto’dan yapacağınız online alışverişlerinizde sipariş ettiğiniz ürünün teslimatını belli bir adres yerine, seçtiğiniz bir mağazaya yönlendirebilirsiniz. Mağazaya teslimat seçeneğini kullandığınız durumda ürün kargoya teslim edildikten sonra 2 iş günü içerisinde mağazaya ulaşacaktır.

Kargo personeli satın almış olduğunuz ürünleri adrese teslim etmek için geldiğinde ancak ve ancak siparişte yazılı olan kişiye ya da birince dereceden bir yakına ürünleri teslim edecektir. Bu durumda yakınınızdan kimlik ve imza istenecek ayrıca soyadların uyuşup uyuşmadığına bakılacaktır. Eğer kargo personeli geldiğinde evde kimse yoksa kargo şirketi ile iletişime geçmelisiniz. Defacto müşteri hizmetleri ve MNG Kargo iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

MNG Kargo İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Defacto İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

MNG Kargo Telefon Numarası: 444 06 06

Defacto Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası: 0850 222 27 15 (Pazartesi-Cumartesi : 08:00 – 20:00/ Pazar: 09:00 – 20:00)

Defacto Adres: DEFACTO PERAKENDE TİC. A.Ş. DeFacto Plaza Basın Ekspres Yolu Bahariye Cad. No.31 , 34303 Halkalı – Küçükçekmece / İSTANBUL

Defacto İletişim Formu İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz