Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2020

Emirates Kargo Takip

Emirates Kargo Takip

Emirates Kargo Hakkında

1985 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai emirliğinde kurulan Emirates SkyCargo, günümüzde dünyanın bir çok ülkesinde hizmet vermekte olan bir kargo şirketidir. Geniş uçak filosu ile Amerika, Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya’da hızlı ve kaliteli hizmet vermekte olan Emirates SkyCargo, Türkiye’ye de teslimat yapmaktadır. Diğer birçok kargo şirketinin izin vermediği ürünlerle bile gönderi yapmanıza olanak sağlayan Emirates SkyCargo’nun farklı ürünleri genel kargo hizmeti, tehlikeli mallar, öncelikli kargolar, kurye, katma değerli hizmetler, soğuk kargo, canlı hayvanlar, özelleştirilmiş kargo çözümleri, otomotiv transferleri ve posta hizmetleri şeklinde sıralanabilir. Henüz Türkçe bir internet sitesi olmayan Emirates SkyCargo’nun İstanbul’da şubeleri bulunmaktadır. Fakat İngilizce internet sitesini kullanarak kargo takibi, uçak rezervasyonu gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Emirates SkyCargo’nun bir üyesi olarak avantajlardan ve farklı hizmetlerden de yararlanmak isterseniz bunun için Emirates SkyCargo internet sitesinden kendinize bir hesap açabilirsiniz. Bunun için öncelikle aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz Emirates SkyCargo internet sitesini ziyaret etmelisiniz. Bağlantıya tıkladığınızda açılacak olan ana sayfanın en üst sağ köşesinde Register yazan bir buton göreceksiniz. Bu butona bastığınızda öncelikle karşınıza Kullanıcı Sözleşmesi gelecektir. Sözleşmeyi kabul ettikten sonra ise karşınıza sizden bazı bilgiler isteyen bir formla karşılaşacaksınız. Emirates SkyCargo internet sitesinin dili İngilizce olduğu için sizden istenen form da İngilizce olacaktır. Formda doldurmanız gereken boşlukların Türkçe’ye çevrilmiş halini aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

emirates kargo takip

Formun ikinci kısmında sizden adres ve iletişim bilgileriniz istenecektir. Formun her iki bölümünü de doğru ve eksiksiz şekilde doldurduktan sonra Register butonuna basmalısınız. Daha sonrasında üyeliğiniz ile ilgili bilgiler mail adresinize gönderilecek ve Emirates SkyCargo internet sitesine üyeliğinizle giriş yapabileceksiniz.

Emirates Kargo Takip Sorgulama

Herhangi bir gönderinizde Emirates SkyCargo’yu tercih etmişseniz “Emirates kargom nerede?” diye düşünmenize gerek kalmayacaktır. Çünkü Emirates SkyCargo kendi internet sitesi üzerinden kargonuzu takip etmenize yarayan bir hizmet sunmaktadır. Siz de Emirates SkyCargo’nun kargo takibi sistemini kullanmak istiyorsanız öncelikle aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz Emirates SkyCargo internet sitesini ziyaret etmelisiniz. Bağlantıya tıkladığınızda açılan Emirates SkyCargo ana sayfasının üst menülerinden Shipping Tasks yazan menünün içerisinde Track Shipments yazan seçeneği bulmanız gerekmektedir. Kargo takibi yapmak için kullanmanız gereken seçenek budur. Sayfa açıldığında Document No yazan yere Emirates SkyCargo takip numaranızı ya da Job Referens No yazan bölüme kurumsal gönderilerinizde size verilen Emirates SkyCargo takip numaranızı yazmanız, ardından Track butonuna basmanız yeterli olacaktır. Emirates SkyCargo’nun kendi internet sitesi üzerinden sağladığı bu hizmeti kullanarak kargonuzun konumu ile ilgili detaylı bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aynı anda birden fazla gönderinin takibini yapmak isterseniz Multiple Shipments yazan butonuna basarak diğer takip numaralarınızı girebilirsiniz. Bununla beraber Emirates SkyCargo kargo takibini e-mail adresinizle de yapabilirsiniz. Bunun için skychain@emirates.com adresine “TRACK 176-12345678(takip numaranız)” şeklinde bir e-posta atmanız yeterli olacaktır. Kargonuzun lokasyon bilgileri e-posta adresinize iletilecektir. Emirates SkyCargo ürün takibi için aynı zamanda Emirates SkyCargo aplikasyonunu da kullanabilirsiniz.

emirates kargo takip

Emirates Kargo Teslimat Süresi

Konu kargo olunca herkesin aklına gelen sorular “Emirates kargo ne zaman gelir?”, “Emirates kargo kaç günde gider?”,” Emirates kargo kaç günde gelir?” şeklinde oluyor. Emirates SkyCargo’nun ürün teslimat süreleri ile ilgili kesin bir bilgi verememekteyiz. Bunun nedeni gönderinin yapılacağı mesafeye ve tercih edeceğiniz tarihe göre teslimat süresinin artıp azalabilmesidir. Devasa bir uçak filosuna sahip olan Emirates SkyCargo’nun son derece hızlı bir şekilde gönderi yaptığı bilinmektedir fakat bahsettiğimiz nedenlerden dolayı konuyla ilgili kesin bir bilgi verememekteyiz. Eğer gönderinizi yapmadan önce kargonuzun kaç günde teslim edileceğini öğrenmek istiyorsanız bunun için aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz Emirates SkyCargo’nun internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bağlantıya tıkladığınızda açılan Emirates SkyCargo ana sayfasının üst menülerinden önce Shipping Task’i ardından alt menülerden Check Availability’i seçtiğinizde herhangi bir noktadan başka bir noktaya giden bütün Emirates SkyCargo uçaklarının müsait olup olmadığını ve varış sürelerinizi görebilirsiniz. Eğer gönderinize uygun bir kargo uçağı bulabilirseniz aynı sayfadan Create Booking butonuna basarak o uçakta gönderiniz için rezervasyon hazırlayabilirsiniz.

emirates kargo takip

Emirates Kargo Fiyat Hesaplama

Emirates SkyCargo ile yapacağınız gönderilerinizin ücretlendirmesi ile ilgili kargo öncesi bilgi almak istiyorsanız aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz Emirates SkyCargo’nun internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıkladığınızda açılan Emirates SkyCargo ana sayfasından yukarıda bahsettiğimiz gibi önce Shipping Task’i ardından alt menülerden Check Availability’i seçtiğinizde gönderinize uygun bir noktadan başka bir nokataya seçtiğiniz tarihte giden bütün kargo uçaklarınızı görebilirsiniz. Buradan bir uçağı seçip Get Price butonuna basmanız durumunda Emirates kargo ücret hesaplama sayfasına yönlendirilirsiniz. Açılan sayfadan seçtiğiniz uçağa vereceğiniz gönderinin boyutları ve ağırlığı ile ilgili bilgileri girmeniz ve tekrar Get Price butonuna basmanız Emirates kargo ücretlendirmesi ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmanız için yeterli olacaktır.

emirates kargo takip

Emirates Kargo Şubeleri

Emirates SkyCargo uçaklarla kargo taşımacılığı yaptığı ve genellikle çok uzak mesafeler arasında gönderileri taşıdığı için her yerde şube bulunduramamaktadır. Türkiye’de sadece iki adet şubesi bulunan Emirates SkyCargo, teslimatlarını besleyici kanallar üzerinden yapmaktadır. İstanbul’daki iki adet havaalanında iki adet şubesi bulunan Emirates SkyCargo’nun şube adreslerini aşağıda bulabilirsiniz. Bununla beraber Türkiye dışında başka bir ülkeden size en yakın Emirates SkyCargo şubesini bulmak istiyorsanız aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz Emirates SkyCargo internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bağlantıya tıkladığınızda açılacak Emirates SkyCargo ana sayfasının en altındaki FIND YOUR LOCAL OFFICE butonunu bulmalısınız. Bu seçeneğe tıkladığınızda karşınızda öncelikle bulunduğunuz kıtayı ardından da ülkenizi seçmenizi isteyen bir mini formla karşılaşacaksınız. Bu işlemleri yaptığınız takdirde size en yakın olan Emirates SkyCargo şubesinin adres ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Emirates Kargo Şikayet

Emirates SkyCargo ile ilgili herhangi bir öneri, şikayet ya da teşekkürünüzü belirtmek için aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz Emirates SkyCargo internet sitesini kullanabilirsiniz. Emirates SkyCargo internet sitesine girip en aşağıdaki Contact Us menüsüne tıkladığınızda size bir iletişim formu sunulacaktır. Bu formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra mesajınızı yazarak gönderebilirsiniz.

emirates kargo takip

Ayrıca konuyla ilgili daha detaylı bilgi için aşağıda adresini ve telefonunu bulabileceğiniz Emirates SkyCargo şubelerine ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Emirates Kargo Müşteri Hizmetleri

Emirates SkyCargo’nun çok fazla ve farklı ülkede hizmet vermesi nedeniyle heryerde bir müşteri hizmetleri çağrı merkezi bulundurmasını malesef bekleyemez. Müşteri hizmletlerine ulaşmanız gereken durumlarda aşağıda e-posta adresini ve telefonunu bulabileceğiniz Emirates SkyCargo şubelerine ulaşmayı deneyebilirsiniz. Müşteri hizmetleriyle İngilizce dilinde konuşmak isterseniz Emirates SkyCargo’nun genel müşteri hizmetlerinin numarasını da aşağıda bulabilirsiniz fakat Emirates SkyCargo’nun malesef bir Türkiye Müşteri Hizmetleri bulunmamaktadır.

Emirates Kargo İletişim

Emirates SkyCargo Adres : Atatürk Havaalanı Gidiş Katı, Asma Kat, Ofis Numarası IML3375, Yeşilköy 34800, İstanbul, Türkiye

Emirates SkyCargo Adres (2) : Emirates SkyCargo, Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul, Türkiye

Emirates Kargo Telefon: +90 212 4655055/4655056

Emirates Kargo Fax :+90 212 4655817

Emirates Kargo E-posta : skycargoist@emirates.com

Emirates SkyCargo Uluslararası Müşteri Hizmetleri Dubai: +971 600 566 661

Emirates SkyCargo İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz