Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2020

EMS Kargo Takip

EMS Kargo Takip

Hızla artan yurtdışı alışverişleri bağlamında insanlar en ucuz ve en uygun ürünleri satın almak istediklerinden özellikle Çin online alışveriş sitelerini tercih edip kullanmaya başlamışlardır. Kaliteli ürünleri Çin başta olmak üzere pek çok uzakdoğu ülkesinde uygun fiyata bulan müşteriler doğal olarak bu ülkelerde ki online alışveriş sitelerini kullanmaktadırlar. Tabi ki bu alışverişleri gerçekleştirirken en çok “Acaba elime ulaşır mı?” kaygısı yaşanmaktadır. Özellikle Alibaba.com, aliexpress.com ya da ebay.com gibi Çin üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılan hızlı ve güvenli kargo şirketi hiç kuşkusuz EMS Kargodur. EMS’nin açılımı ise “Express Mail International” şeklindedir. Ayrıca 120 ülkeye kargo hizmetinde bulunmaktadır.

Çin’den ve diğer ülkelerden express gönderi yapan EMS, standart ve ekonomik nakliye hizmetini 2010’dan itibaren gerçekleştirmektedir. Hizmet felsefesine bağlı kalarak kapı-kapı express gönderi ve lojistik hizmetleri ile; uygun, hızlı ve güvenli hizmet vermektedir. Yurtdışı gönderilerinde lider bir şirket olan EMS, güçlü entegre hizmet kapasitesi ile küresel dünyada sıklıkla tercih edilmektedir. Üç farklı hizmet sunan EMS’nin hizmetleri söyledir:

  • Ekspres Gönderi Takibi(Express Shipment Tracking)
  • Lojistik Sevk Takibi(Logistics Shipment Tracking)
  • Diğer Takip Yöntemleri(Other Tracking Methods)

Yurtdışından alışveriş yapan kişilerin kullandıkları sitelerde vazgeçilmez bir firma olan EMS, özellikle Çin’de ki alışveriş sitelerinden alınan ürünleri Türkiye’ye EMS kargo ile gönderir. Paketleriniz Türkiye’ye girene kadar EMS kargo ile gönderilirken, Türkiye dağıtımında ise PTT kargoyla gerçekleştirilmektedir. Aynı şekilde kargo takip işlemleri de ülke sınırlarına kadar EMS kargo şirketi üzerinden gerçekleştirilirken Türkiye içinde PTT kargo takip işlemleri ile yapılmaktadır. EMS ile kargonuzun size gelmesini istiyorsanız sipariş aşamasında bu seçeneği seçerek satıcıya bilgi vermelisiniz. Alışverişi yaptığınız noktadan sonra size verilen tracking number(13 haneli) ile takibi adım adım gerçekleştirebilir, kargom nerede sorunuzun yanıtını kısa sürede öğrenebilirsiniz.

EMS Kargo Takip İşlemi

Özellikle Çin’de zengin ürünleri ile büyük entegre ekspres ve lojistik hizmet sağlayan EMS, yurtdışı kargo gönderimlerinde en hızlıları arasında yer almakta ve tercih edilmektedir. Müşteriler yaptıkları alışverişlerde kaliteli ürünleri uygun fiyata almasının verdiği mutluluğu teslimat sürecinde de istemekte  ve bu yönde hizmet almak istemektedirler. Bu teslimatı en hızlı ve güvenlir şekilde sunan ise tabi ki EMS Kargodur. Genel olarak bakıldığında EMS Kargo ile ürünleriniz yaklaşık olarak 7 ile 20 gün arası değişen bir süreçte elinize ulaşmaktadır. Bu şekilde hizmet veren kargo firmaları incelendiğinde EMS Kargonun sizlere ürünlerinizi ne kadar kısa sürede ulaştırdığını görebilirsiniz. EMS Kargo üzerinden kargo takibi yapabilmek için ilk olarak ana sayfaya girilir. Sayfanın sol tarafında bulunan “Tracking service”(Takip sistemi) sekmesine tıklanır.

gonderi-takip

EMS Kargo web sitesine erişim için TIKLAYINIZ!

Açılan sayfada size iletilmiş olan 13 numaralı kodu “enter your tracking number”(takip numaranızı girin) yazan bölüme yazılır ve track butonu tıklanır. Ayrıca takip sisteminde dil seçeneği bulunmaktadır. Toplam 4 dilde sonuç veren EMS Kargo; ingilizce, fransızca, portekizce ve ispanyolca dillerini içerir. Karşınıza gelen kargo bilgileri seçtiğiniz bir dille karşınıza gelir.

gonderi-takip-2

Dünya çapında EMS operatörlerini de kullanıcılarına sunan firma, alfabetik olarak bir liste ile karşınıza çıkar ve bu listede bulunan ülkelerden aradığınıza tıklayarak web sayfasına ulaşabilirsiniz. Elinizdeki kargo takip numarası ile kargonuzu takip edebilir ve bilgilerine erişebilirsiniz.

Dünya çapında EMS operatörlerine erişmek için TIKLAYINIZ!

PTT Kargo ile Takip İşlemi

Dünya çapında hizmet veren EMS Kargo, Türkiye sınırlarına ulaştırdığı ürünleri yurtiçinde PTT kargo ile teslimatının gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. PTT Kargo ile gönderi takibi yapabilmek için ilk olarak web sitesine girmeniz gerekmektedir. Ana sayfada yer alan gönderi takibi sekmesine tıklanır.

ptt-1

Karşınıza çıkan sayfada sizden istenilen barkod numarası ve güvenlik kodunu girdikten sonra kargonuzun durumunu öğrenebilir, detaylarını görebilir ve konumunu takip edebilirsiniz.

ptt-2

Adım adım yurtdışından Türkiye’ye, Türkiye’den kapınıza kadar tüm işlemleri takip edebilir ve inceleyebilirsiniz. Kafanızda oluşan tüm sorulara cevap verecek şekilde hazırlanan tüm aşamalar müşterilerine sorunsuz ve güvenli bir hizmet vermektedir.

PTT Kargo web sitesine erişim için TIKLAYINIZ!

EMS Kargo Ücretleri

Bu firma diğer kargo şirketlerine oranla bir basamak daha fazla fiyat talep etmektedir. Çünkü diğer firmalara göre daha hızlı ve daha güvenli hizmet veren EMS Kargo aldığı ücretin karşılığını fazlasıyla yerine getirmektedir. EMS Kargo ile daha hızlı dağıtım yapılır ve ürünleriniz elinize daha erken ulaşır. Fakat siparişinizin boyutu ve ağırlığına göre 15-60 USD arasında kargo ücreti (İstenilen ücret büyük ve ağır ürünlerde genellikle sipariş ettiğiniz ürün fiyatının %20’si hesaplanır ve bu fiyat talep edilmektedir.) ödersiniz. Ücretler de farklılıklar oluşabilmektedir, bunun sebebi ise yapılan kampanyalar sonucunda talep edilen ücretin çok daha altında bir ücret ödeyerek alışveriş yapabilmeniz sağlanmaktadır.

EMS Kargo İletişim

EMS Kargo ile yapılan alışverişlerde iletişime geçmek için de size olanaklar sunulmuştur. Yukarıda bahsettiğimiz operatörler listesinden size gerekli olan ülkenin EMS operatörüne tıklayarak gerekli iletişimi sağlayabilir ve ihtiyacınız olan bilgiyi edinebilir, sorunlarınızı iletebilirsiniz.

EMS Kargo Ayrıntılı İletişim İçin TIKLAYINIZ!

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz