Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Haziran 2020

FedEx Kargo Takip

FedEx Kargo Takip

FedEx Kargo Hakkında

1973 yılında kurulan FedEx, günümüzde dünyanın en büyük ve en hızlı kargo şirketidir. Tüm dünya genelindeki 75.000 araç ve 669 uçak içeren filosu, 280.000’den fazla çalışanı ile bir dev olan FedEx Türkiye’nin de içinde bulunduğu 220 farklı ülkede hizmet vermektedir. Türkiye’nin birçok yerindeki şubesinin yanında internet üzerinden online kargo işlemleri ile hizmet veren FedEx Kargo’nun internet sitesinde bir üyelik sistemi bulunmaktadır. Bu sisteme üye olarak online şekilde kargo gönderebilir, kargonuzu takip edebilir ve ücret hesaplama gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Bütün bunların bir parçası olmak için öncelikle FedEx internet sitesi üzerinden kendinize bir hesap açmalısınız. Bunun için öncelikle aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz FedEx Kargo internet sitesinin anasayfasına tıklamalısınız. Açılan sayfanın solundaki hızlı erişim menüsünden FedEx Hesabı Açın yazılı butona tıkladığınızda hesap aöma sayfasına yönlendirileceksiniz. Ekranınıza gelen saydaki Hesap Aç yazısına tıkladığınız da ise sizi Müşteri Hizmetlerine yönlendireceklerdir. Eğer isterseniz aşağıda numarası bulabileceğiniz FedEx müşteri hizmetlerini de arayarak üyelik işlemeni başlatabilirsiniz. FedEx Kargo üyesi olduktan sonra FedEx anasayfasından FedEx hesabınıza giriş yapabilir ve FedEx üyesi olmanın avantajlarını kullanabilirsiniz. Türkiye’de MNG Kargo ile birlikte çalışan FedEx ile ilgili daha detaylı bilgi için internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

FedEx Kargo Takip Sorgulama

FedEx kargo ile gönderdiğiniz bir kargonun durumunu merak ediyor ya da size teslim edilmesini beklediğiniz gönderinin nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız bunun için FedEx Kargo ürün takip sistemini kullanabilirsiniz. FedEx’in aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz kendi internet sitesi üzerinden verdiği bu hizmet ile artık “FedEx kargom nerede?” diye düşünmeniz gerekmeyecek. Bunun için öncelikle FedEx Kargo internet sitesinin ana sayfasına gitmelisiniz. Ardından üstteki menülerden Takip Et menüsünün üzerine gelip açılan seçeneklerden Takip Numarası İle Takip’i seçmelisiniz. Açılan sayfada FedEx gönderi takip numaranızı yazabileceğiniz satırlar bulacaksınız. Birden fazla kargonuz varsa her satıra bir takip numarası yazmalısınız. FedEx ürün takibi için gerekli boşlukları doldurduktan sonra Takip Et butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi yaptığınızda FedEx kargonuzun konumu ile ilgili ihtiyacınız olan bilgilere ulaşacaksınız.

fedex kargo takip

FedEx Kargo Teslimat Süresi

FedEx Kargo hem yurt içinde hem de yurt dışında hizmet verdiği için teslimat süreleri oldukça değişkendir. Avrupa ve Asya ve Amerika gibi büyük kıtalardaki şube sayısı nedeniyle 1 veya 2 gün içerisinde teslimat yapan FedEx Kargo’nun Türkiye’deki teslimat süreleri ile ilgili kesin bir bilgi yoktur. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için Müşteri Hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca FedEx’in kendi internet sitesinde İngilizce dilinde sunulan bir gönderi süresi hesaplama sistemi bulunmaktadır. Bu sisteme ulaşabilmek için öncelikle bağlantısını aşağıda bulabileceğiniz FedEx internet sitesinin ana sayfasına giriş yapmalısınız. Açılan sayfadaki üst menülerden Gönder seçeneğinin üzerine geldiğinizde size sunulan bazı seçenekler olduğunu göreceksiniz. Bunlardan Hizmet Seçin’in altındaki Teslimat Süresi Öğrenin yazan seçeneğe tıkladığınızda karşınızda İngilizce bir form göreceksiniz. Formda kargonuzun çıkış ili ve giriş ile gibi bilgiler istenmektedir. “From” yazan bölümün altındaki Country/Location  bölümünden öncelikle Türkiye’den yapacağınız kargolar için Turkey’i, diğer ülkelerden göndereceğiniz kargolar için ülkenin adını seçmelisiniz. Ardından Postal Code yazan bölüme gönderi yapacağınız ilin posta kodunu ve altındaki “City” yazan boşluğa da gönderi yapacağınız şehri yazmalısınız. Daha sonrasında “To” yazan bölümün altındaki boşluklara kargonuzun teslim edileceği ülke, posta kodu ve şehir bilgilerini girmelisiniz. Son olarak paketinizin ağırlığını ve gönderiyi yapmak istediğiniz tarihi girerek Get Transit Time butonuna bastığınızda kargonuzun tahmini teslim süresini öğrenebilirsiniz.

fedex kargo takip

FedEx Kargo Fiyat Hesaplama

Malesef FedEx kendi internet sitesi üzerinden ücretlendirme ile ilgili bir bilgi vermemektedir. Konuyla ilgili detaylı bilgi için Müşteri Hizmetlerine ulaşmayı deneyebilirsiniz.

FedEx Kargo Çalışma (Mesai) Saatleri

FedEx Kargo’nun hafta içi çalışma saatleri 07.30 ile 18.00 arasındayken, Cumartesi günleri 17.00’ye kadardır. Pazar günleri FedEx Kargo kapalıdır.

FedEx Kargo Şubeleri

FedEx Kargo Türkiye’de MNG Kargo ile beraber çalışmaktadır. Bu nedenle FedEx kargo şubeleri olarak MNG Kargo şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca FedEx kendi internet sitesi üzerinden verilen FedEx şubesi bulma sistemi de deneyebilirsiniz. Aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz FedEx şubelerinin gösterildiği sisteme tıkladığınızda açılan sayfa bulunduğunuz ili girebilirsiniz. Size en yakın olan FedEx şubesi yandaki harita adresi ve iletişim bilgileri ile gösterilecektir.

FedEx Şubeleri İçin TIKLAYINIZ!

FedEx Kargo Şikayet

FedEx Kargo’nun müşterileri için özel bir şikayet ya da öneri sayfası/formu bulunmaktadır. Şikayet, soru ve önerilerinizi bu sayfa üzerinden FedEx Kargo’ya iletebilirsiniz. Bunun öncelikle aşağıda bağlantısını verilen FedEx iletişim formunun bulunduğu FedEx Kargo internet sitesini açmalısınız. Açılan sayfada karşınıza isim, soyisim adres gibi bilgiler isteyen bir form çıkacaktır. Gerekli bilgileri formdaki ilgili boşluklara yazınız. Ardından mesajınızın konusunu belirttikten sonra mesajınızı yazıp Gönder butonuna bastığınızda mesajınız gönderilmiş olacaktır. Aynı zamanda herhangi bir şikayet ya da önerinizde aşağıda telefon numarasını bulabileceğiniz FedEx müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki mail adresini bilgi edinme amaçlı kullanabilirsiniz.

FedEx İletişim Formu İçin TIKLAYINIZ!

FedEx Kargo Müşteri Hizmetleri

FedEx Kargo müşteri hizmetlerine aşağıda verdiğimiz numaradan ulaşabilir, sorularını, önerilerinizi ve şikayetlerinizi belirtebilirsiniz. Aynı zamanda aşağıda bulabileceğiniz mail adresinden FedEx’le ilgili bilgi alabilirsiniz. Yukarı da nasıl kullanacağınızı belirttiğimiz FedEx iletişim formu aracılığı ile de FedEx’le iletişim kurabilirsiniz.

FedEx İletişim Formu İçin TIKLAYINIZ!

FedEx Kargo İletişim

FedEx, Türkiye’de, bir atanmış Hizmet Yüklenicisi tarafından temsil edilmektedir. Türkiye’deki FedEx hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanın.

Şirket: MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.

FedEx Telefon: 0090 850 222 0606

FedEx Telefon (2): 0090 444 0606

FedEx Mail: turkeymaster@fedex.com

FedEx İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz