Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2020

Gittigidiyor.com Kargo Takip

Gittigidiyor.com Kargo Takip

Her ne kadar Türkiye’de online alışveriş sektörünün tarihi çok geçmişe dayanmıyor olsa da, özellikle son yıllarda internetten alışveriş yapmak oldukça popüler bir aktiviteye dönüşmüştür. Alışveriş merkezinle gezerek vakit kaybetmek istemeyen, pratik ve hızlı bir şekilde ihtiyaçlarını satın almak isteyen birçok kişi online alışveriş sitelerine yönelmeyi tercih etmiştir. Herkesin en az bir kez ziyaret ettiği online alışveriş siteleri, günlük hayatımızda birçok mağaza ya da dükkanda bulamayacağımız kadar çok çeşitte ürünü bünyelerinde barındırmaları nedeniyle tercih edilmektedir. Yurt dışı ve yurt içi online alışveriş sitelerinin sayıları her geçen gün artarken kısa sürede çok büyüyen bazı firmalar da dikkat çekiyor.

Ülkemizde ilklerden biri olmayı başarmış, günümüzde Türkiye’deki en büyük online alışveriş siteleri arasında olmanın haklı gururunu yaşayan gittigidiyor.com da bu firmalardan biridir.  2001 yılında kurulan ve kısa sürede büyük çaplı bir büyüme gösteren gittigidiyor.com hemen hemen her zevke uygun farklı ürünleri hala müşterileri ile buluşturmaya devam ediyor. Alışverişin yanında bireysel satıcı olma imkanı tanıyan, hatta ve hatta online mağaza açma olanağı sağlayan gittigidiyor.com, dünyanın en önemli online alışveriş sitelerinden olan eBay tarafından satın alınmış ve eBay Türkiye olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Ebay güvencesi ile keyifli bir alışveriş deneyimi sunan gittigidiyor.com üzerinden yaptığınız alışverişlerde kargodaki gönderinizin takibini nasıl yapacağınızı bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki birkaç basit adımı takip ederek gittigidiyor.com kargo takip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gittigidiyor.com Kargo Takip İşlemi

Gittigidiyor.com birçok online alışveriş sitesine göre daha farklı bir çalışma düzeni izlemektedir. Bünyesinde bulundurduğu çok sayıda farklı satıcı nedeniyle her zaman sipariş ettiğiniz ürünler belli bir kargo firması ile gönderilmemektedir. Herkese ürünlerini satma olanağı tanıyan gittigidiyor.com aslında bir aracı sitedir. Yani satıcı ile müşteriyi güvenli bir ortamda bir araya getirip, güvenilir bir alışveriş yapılmasını sağlar. Bu nedenle sipariş edilen ürünler genellikle satıcı kişi ya da firma tarafından seçilen kargo firması ile gönderilir. Alışverişinizi yapmadan önce kargo süreci ile ilgili bilgi almak için ürün inceleme sayfasını kontrol edebilirsiniz. Bunun için satın almayı düşündüğünüz ürünün üzerine tıklamalı ve Kargo Bilgileri yazan menüyü açmalısınız. Bu sayfada gönderinin hangi kargo firması ile gönderileceğini, gönderimin ne zaman yapılacağını, ürünün hangi şehirden kargo firmasına verileceğini, kargo ücretini ve kargo ücretini kimin karşılayacağını öğrenebilirsiniz. Eğer bu sayfada yeterli bilgi bulamadıysanız ve aklınızda sormak istediğiniz sorular varsa gittigidiyor.com üzerinden satıcı ile iletişim kurabilirsiniz. Bunun için ilgili ürünün inceleme sayfasındaki Soru Sor bağlantısına tıklamanız ve sorunuzu mesaj bölümüne yazmanız yeterlidir. Bu şekilde satıcı ile iletişim kurabilir, satın alacağınız ürün ve kargo süreci ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Alışverişinizi ve satın alma sürecini tamamladıktan sonra sıra satıcının gönderiyi kargoya vermesine geliyor. Ödemeyi yaptıktan sonra Kargo Bilgileri menüsündeki süre zarfı içerisinde satıcı tarafından ürünün kargolanması gerekmektedir. Satıcı gönderinizi kargo firmasına teslim ettiğinde size bilgilendirme amaçlı bir e-posta gelecektir. Gittigidiyor.com’dan alacağınız bu bilgilendirme e-postasının içerisinde kargo süreci ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. Bu e-posta size ulaştıktan sonra gittigidiyor.com kargo takip işleminizi gerçekleştiebilirsiniz. Bu işlem için öncelikle aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz gittigidiyor.com internet sitesine gitmelisiniz. Bağlantıya tıkladığınızda açılacak olan gittgidiyor.com ana sayfasının sağ üst köşesinde Üye Girişi yazan bir bağlantı göreceksiniz.

gittigidiyor.com kargo takip

Buraya tıkladığınızda giriş yapmanız gereken sayfaya yönlendirileceksiniz. Gittigidiyor.com internet sitesine üye olurken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi bu sayfadaki ilgili boşluklara yazıp Giriş Yap butonuna bastığınız takdirde gittigidiyor.com üyeliğinize ulaşabilirsiniz. Gittigidiyor.com kargo takip işlemi için üyeliğinize giriş yaptıktan sonra Bana Özel yazan seçeneğe tıklamalısınız. Buradan Durum menüsüne girdiğinizde kargonuzun durumu ile ilgili bilgiler sizinle paylaşılacaktır. Yani gittigidiyor.com kargo takip işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu sayfadan kargonuzu takip edebilir ve kargo bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Yani gittigidiyor.com internet sitesi sayesinde, gittigidiyor.com kargo takip işleminizi herhangi bir kargo firması ile uğraşmadan gerçekleştirebilirsiniz. Eğer gittigidiyor.com internet sitesine üye olmadan alışveriş yaptıysanız yine aynı şekilde ürün kargoya verildikten sonra size bir bilgilendirme e-postası gönderilecektir. Bu e-postanın içerisindeki bilgileri kullanarak kargo firmasının internet sitesinden gittigidiyor.com kargo takip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Siparişinizi verdikten sonra da bir üyelik açabilir ve gittigidiyor.com kargo takip işlemini gittigidiyor.com internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bu sayede kargom nerede diye endişe etmenize gerek kalmayacaktır.

Satıcı, gönderinizi kargoya verdikten sonra size kargo firması tarafından bir e-posta ya da kısa mesaj gönderilirse ve bu kısa mesaj ya da e-postanın içerisinde gittigidiyor.com kargo takip numarası varsa kargo firmasının internet sitesini ziyaret edip, gittigidiyor.com kargo takip numaranızı kullanarak gittigidiyor.com kargo takip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Gittigidiyor.com internet sitesi üzerinden kargo takibi yapmak her zaman daha pratik olsa da kargo firmalarının internet sitelerinde bazen daha detaylı bilgiye ulaşılabilmektedir. Sipariş vermeden önce ürünün kargo ücretini incelemeyi unutmayınız. Ürünün boyutuna ve çeşidine göre farklı kargo ücretleri uygulanması normaldir. Bu nedenle özellikle büyük siparişlerde kargo ücretlerini hesaba katmadan alışveriş yapmamak da fayda vardır. Kargo ücreti kimi zaman gittigidiyor.com’daki satıcılar tarafından karşılanabilmektedir, bunun için satıcı ile iletişime geçebilirsiniz.

Kargodaki gönderiniz size teslim edildiğinde gittigidiyor.com üzerinden bir onaylama yapmanız gerekmektedir. Bu onaylama, ürününüz kargoya verildikten sonra 3 iş günü içerisinde yapılmalıdır. Eğer gönderiniz 3 iş günü içerisinde elinize ulaşmamışsa Sorun Bildir butonuna basarak bunu gittigidiyor.com’a iletmelisiniz. Kargoyu teslim alıp, gerekli her detayı kontrol etmeden önce onaylama işlemini gerçekleştirmeyiniz. Kargo ya da satıcı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamanız durumunda aşağıda iletişim bilgilerini bulabileceğiniz gittigidiyor.com’a ulaşabilir ya da satıcı ile iletişime geçebilirsiniz.

Gittigidiyor.com İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Gittigidiyor.com Müşteri Hizmetleri İçin TIKLAYINIZ!

Gittigidiyor.com Adres:My Office İş Mrkz., Çiğdem Sk., No: 1/14, 34746
Barbaros Mah., Ataşehir, İstanbul

Gittigidiyor.com Telefon:+90 (216) 687 02 99

Gittigidiyor.com Faks:+90 (216) 687 02 98

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz