Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2020

Koçtaş Kargo Takip

Koçtaş Kargo Takip

Online alışveriş, sınır tanımadan hayatımızın her alanına girmeyi başardı. Hazır giyim üzerine kurulan online alışveriş siteleri birer vazgeçilmezim olmaya başlamışken hemen ardından elektronik ve hobi yoğunluklu ürünlerin bulunduğu online mağazalar yeni trendimiz haline geldi. Son yıllarda ise ev dekorasyonu ürünlerini bünyesinde toplamış online mağazalar büyük bir patlama yarattı. Sadece internet üzerinden hizmet veren online mağazaların yanında, yıllardır güvenle müşterisi olduğumuz, severek alışveriş yaptığımız büyük firmalar da müşterilerine online alışveriş hizmeti sunmaya başladı. Herkesin artık bildiği üzere internetten alışveriş yapmak kimi zaman biraz riskli olabilmektedir. Güvenilirliğinden emin olmadığınız online alışveriş siteleri ile bilgilerinizi paylaşmak, yüksek meblağlar ödediğiniz ürünlerin elinize ulaşmaması gibi bir çok örnek her gün karşımıza çıkıyor. Bu nedenle online alışveriş yaparken, ne satın alıyor olursak olalım güvenilir internet sitelerini kullanmakta fayda vardır. Büyük ve önemli firmaların online alışveriş siteleri genellikle en güvenilirler arasındadır. Verdiği online alışveriş hizmeti ile Koçtaş da müşterilerine daha kolay, pratik ve hızlı bir alışveriş deneyimi sunan markalar arasındadır. 1996 yılında ev geliştirme perakendeciliği amacı ile İzmir’de kurulan Koçtaş, geçen yıllar içerisinde hızlı bir büyüme gösterdi. Türkiye’nin 22 ilinde 45’ten fazla mağazası bulunan Koçtaş ev dekorasyonundan mobilyaya, ev tekstil ürünlerinden bahçe mobilyalarına bünyesinde bulundurduğu 1001 çeşit ürün ile evleri geliştirmeye devam ediyor. Üstelik bunu yaparken internetten de yardım alıyor. Biz de bu yazımızda sizler için Koçtaş online alışveriş sitesinden yaptığınız alışverişlerde kargo nasıl takip edebileceğinizi anlattık. Koçtaş kargo takip işlemini aşağıdaki birkaç basit adımı izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Koçtaş Kargo Takip İşlemi

Koçtaş bünyesinde çok sayıda farklı ürün bulunduran bir markadır. Büyükten küçüğe her boyuttan bunca ürünün nakliyatını ve teslimatını yapmak pek de kolay değildir. Bu nedenle Koçtaş birden fazla kargo firması ile çalışmaktadır. Bu rağmen Koçtaş kargo takibi konusunda çok iyi çalışan bir sisteme sahiptir. Koçtaş’ın online mağazası üzerinden yapılan alışverişlerde kargo takibi işlemini yapabilmeniz için öncelikle sipariş ettiğiniz ürünün kargoya verilmiş olması gerekir. Fakat tahmin edeceğiniz üzere siparişinizin işleme alınması, hazırlanması ve kargoya verilmesi için belli bir süre beklemelisiniz. Siparişinizin ne zaman kargoya verileceğini ise ürünü satın almadan önce, ürün detayları sayfasından görebilirsiniz. Bu sayede siparişinizin hazırlanma sürecini de önceden bilmiş olursunuz. Zaten siparişler kargoya verildikten sonra Koçtaş tarafından size bir bilgilendirme e-postası gönderilecektir. Eğer siparişinizin içerisinde birden fazla ürün varsa ve birinin kargoya verilme süresi daha uzunsa her iki ürün bir arada kargoya teslim edileceği için sipariş süresi uzun olan ürünün detaylar bölümünde yazan tarihte ürünleriniz kargoya verilir. Yani ürünlerin tamamının hazırlanmasını beklemelisiniz. Siparişlerinizin hazırlanma sürecini aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz Koçtaş online alışveriş sitesindeki üyeliğinize griş yapıp, Siparişler menüsüne tıklayarak takip edebilirsiniz.

Sipariş verdiğiniz ürünler hazırlanıp kargoya verildiyse ve bunun bilgilendirmesi size yapıldıysa, e-posta size ulaştıktan 24 saat sonra Koçtaş kargo takip işleminizi yapabilirsiniz. Daha öncesinde herhangi bir kargo takip işlemi yapmanız mümkün olmayacaktır. Koçtaş kargo takip hizmetini kendi internet sitesi üzerinden vermektedir. Bu nedenle kargo firmanızı öğrenip, kargo takip numarası bulmanıza ve kargo firmasının internet sitesinden sorgulama yapmanıza gerek kalmıyor. Koçtaş kargo takip işlemi için öncelikle aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz Koçtaş online alışveriş sitesini ziyaret etmelisiniz. Bağlantıya tıkladığınızda açılacak olan Koçtaş online alışveriş sitesi ana sayfasının sağ üst köşesinde Giriş Yap / Üye ol yazan iki seçenek göreceksiniz. Giriş Yap seçeneğine tıkladığınızda açılacak olan mini giriş formunda iki boşluk göreceksiniz.

koçtaş kargo takip

Bu iki boşluğa sırası ile önce sipariş vermiş olduğunuz üyeliğe ait e-posta adresini ve daha sonrasında belirlediğiniz şifreyi girmelisiniz. Bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra Giriş Yap butonuna tıkladığınızda Koçtaş hesabınıza ulaşmış olacaksınız. Bu noktadan sonra Koçtaş kargo takip işlemini gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek işlem sağ üst menülerde görebileceğiniz Kargo Takip butonuna basmak olacaktır. Bu butona bastığınızda Koçtaş kargo takip işlemini gerçekleştirmiş ve kargom nerede sorunuzun yanıtını almış olacaksınız. Kargodaki gönderinizin konum ve teslimatı ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabileceksiniz. Bir diğer seçenek olarak Müşteri Hizmetleri menüsünün altındaki Siparişlerim seçeneğine tıklayarak ilgili siparişiniz ile ilgili bilgi almak olacaktır.

Koçtaş’ın online mağazası üzerinden yapılan alışverişlerde kargodaki gönderilerin teslimatı adres bilgilerine göre farklı sürelerde gerçekleşebilir. İstanbul içine yapılacak olan teslimatlar, gönderi kargoya verildikten sonra en az 2 iş günündeyapılabilmektedir. Bununla beraber İstanbul dışındaki il merkezlerine 5 iş günü içerisinde, Anadolu’daki bazı ilçe merkezlerine 7 iş günü içerisinde teslimat sağlanır. Kargo firması tarafından yapılan teslimatlar kargo firmalarının mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilir. Resmi tatillerde ve pazar günleri kargo teslimatı yapılmamaktadır. Kargo firması teslimat adresine geldiğinde, gönderiyi teslim alacak kimse bulunmaması durumunda bir ziyaret daha gerçekleştirilecektir. Toplamda 2 kez adrese teslimat yapılamaması durumunda sipariş Koçtaş’a iade edilir. Koçtaş Müşteri Hizmetleri ile bağlantıya geçerek siparişinizi tekrarlayabilirsiniz.

Koçtaş alışverişlerinde kargo ücreti almış olduğunuz ürün veya ürünlerin boyutlarına göre belirlenir. Bu nedenle net bir kargo ücreti verilemez. Teslim edilecek gönderinin ambalajında bir bozukluk ya da gönderide bir hasar tespit etmeniz durumunda, kargo görevlisine hasar raporu tutturmalısınız. Yaşanabilecek herhangi bir sorun da aşağıda iletişim bilgilerini bulabileceğiniz Koşçtaş Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.

Koçtaş İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Koçtaş Müşteri Hizmetleri Telefon: 0850 209 50 50 (09:00 – 20:00)

Koçtaş Adres: Koçtaş Yapı Marketleri Ticaret A.Ş.

Taşdelen Mahallesi, Sırrı Çelik Bulvarı No:5 34788 Çekmeköy – İSTANBUL

Telefon: +90(216) 430 03 00

Faks: +90(216) 484 43 13

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz