Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2020

Metro Kargo Fiyatları

Metro Kargo Fiyatları

Türkiye’ nin her yerine kargo iletiminde daha kaliteli ve daha hızlı gönderilmesi ilkesi ile sektör hayatına başlayan Metro Kargo; Metro Holding bünyesinde 9 yıl önce kurulmuştur. Metro Kargo; Metropol hayatının yaygınlaşması ve insanların iş aile yaşamlarında faaliyet göstermeleri, bu süreci takip eden  zaman yetersizliği problemine çözüm üretmek için çalışma yaşamında boy göstermeye karar vermiştir.

Sektör hayatına yolcu ulaşımını sağlama amacı ile giren ve kısa zamanda sürekli çalışma kapasitesini ve kalite hizmetlerini arttırarak; kargoculuk yaşamında da faaliyet gösteren Metro Kargo; günümüzde sıkça tercih edilen kargo şirketleri arasındadır. Metropol insanının alışverişlerinde ya da birbirleri arasında anıları, eşyaları, önemli evrakları vs paylaşmaları kargo iletimi alanında yeniliklere imkan sağlamıştır. Bu yenilikler doğrultusunda Metro Kargonun hizmet kalitesi belirlenmiştir. Kargo dağıtım alanındaki geniş bölge kapasitesi ve kısa sürede güvenli ve hızlı kargo iletimi yapmak isteyenlerin tercihi olan Metro Kargo kargo iletimi alanında da kendi farkını ortaya koymaktadır.

Giderek artan bir kitle tarafından da tercih edilmektedir. Hayatı yoğun olan insanların alışveriş işlemlerini de kargo şirketleri aracılığı ile yapması, hem yeni sektörlere iş yaşamında hayat bulma imkanı vermekte hem de daha farklı bir alışveriş deneyimi sunmaktadır. Bu durum karşısında kendi ücret politikalarını geliştiren kargo şirketleri için; karşı taraf ödemeli bir anlaşmanız bulunmuyorsa Metro Kargo Fiyatları; şirket politikalarına göre belirlenmektedir. Her kargo şirketinin kendisine göre ücret politikaları bulunduğundan ücretlendirme bilgilerinin dikkatli incelenmesi tavsiye edilir. Ayrıca iletimi yapılacak olan kargonuz teslimat süreci boyunca kargo şirketinin güvencesi ile sigortalanır ve bu ücret, kargo iletim ücretinize dahil edilip size toplam bir ücret belirtilmektedir. Belirtilen bu ücrete ek olarak, kargo şirketinin verdiği; kargo teslimat hizmetlerini kullanma durumunuz da, bu hizmetinde fiyatı eklenerek, ödeme yapacağınız ücrete dahil edilir.

Metro Kargo Teslimat Bilgileri

Metro Kargo ile yapacağınız kargo iletimi işlemleri; kargonun verildiği bölge ile iletimi sağlanacak bölge arasındaki mesafe, trafik yoğunluğu, hava koşulları gibi faktörlere bağlıdır. Bu sebeple müşterilerini mağdur etmemek için; Metro Kargonun resmi internet sitesine girdiğinizde ana sayfada karşınıza çıkan ekranda teslimat süresi bilgilendirme hizmeti sunulmaktadır. Bu işlemler;

metro-kargo-teslimat-suresi

Teslimat süresi bloğuna tıklamanız ile başlar. Karşınıza çıkan alanda Kargonuzun çıkış ve varış ilçeleri bilgilerini doldurup hesapla alanına tıklamanız yeterli olmaktadır. Bundan sonra yönlendirileceğiniz sayfa da teslimat süresinin ne kadar olduğu hesaplanmış bir şekilde size sunulmaktadır. Örneğin; Ankara ile Balıkesir şehirleri arasında yapacağınız kargo iletiminizin teslimat süresi, ortalama 1 gün olarak belirlenmiştir. Elbette ki bu süreye olağanüstü haller dahil edilmemektedir.( doğal afetler, savaş, ciddi kazalar vs.)

Metro Kargo Fiyat Hesaplama

metro-kargo-fiyat-hesaplama-uygulamasi

Metro Kargo üzerinden iletimini yapacağınız kargonuz için resmi internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Ana sayfada karşınıza çıkan kutu şeklindeki alanın üst köşelerinde bulunan başlıklardan “Fiyat Hesapla” alanına tıklamanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekran da kargonuzun gönderildiği il ve gönderileceği il bilgilerini yazdıktan sonra bir altta yer alan gönderi bilgileri bölümüne geçmeniz gerekmektedir. Gönderi bilgileri alanında gönderisini yaptığınız kargonuzun teslimat tipi, ekstra hizmet seçeneği ile gönderilip gönderilmeyeceği bilgileri belirtilir. Bu bilgiler belirtildikten sonra aynı satırda yan tarafta yer alan desi bilgileri ve ağırlık ölçülerinin bilgileri yazılarak sorgula butonuna basmanız gerekmektedir. Sorgulama aracına gittikten sonra sistem otomatik olarak kargo ücretinizi hesaplamaktadır. Burada unutulmaması gereken bir husus da gönderi yapacağınız zaman 444 90 55 numaralı telefondan Metro Kargo Müşteri Hizmetlerini bilgilendirmeniz gerektiğidir.

Bu işlemler dahilinde kargonuz sigortalanmaktadır. Resmi hükümler kararınca şartlı olarak taşınacak kargolar listesinde yer almayan gönderiler alıcılarına teslim edilene kadar Metro Kargo şirketinin güvencesi altında sigortalı olarak iletilmektedir. Sigorta ücreti; yapacağınız kargo gönderinizin ağırlığına ve ya hacmine göre belirlenmektedir. Yapacağınız kargo iletiminin ücretlendirilmesi kargonuzun desi ve ya ağırlık ölçüleri arasından hangisi daha fazla ise o dikkate alarak yapılmaktadır. Daha sonra kargonuzun gönderileceği bölge ile gönderildiği bölge arasındaki mesafe de hesaba katılarak  taşıma fiyat listesi üzerinden ücreti belirlenmektedir.  Eğer iletimi yapılan kargonuz özel şartlarda taşınacak kargo listesinde yer almıyorsa,  ağırlık/ desi ölçülerine göre ödenmesi gereken sigorta ücreti taşıma fiyatına eklenerek toplam bir fiyat çıkartılır. Ayrıca yararlanılan kargo teslimat hizmetine göre de; kapıdan kapıya teslimat, şubeye teslimat, kapıya teslimat, kapıdan şubeye teslimat gibi hizmetlere ve teslimat yapılacak olan bölgenin trafik yoğunluğuna bağlı olarak kargo alım ve teslimat ücretinizi; taşıma fiyatı ve sigorta ücreti ile oluşturulan toplam fiyatın üzerine eklenmektedir.

desi-hesaplamaDosya poşetleri içerisinde  en fazla 500 grama kadar olan dosya, evrak, doküman ve kişisel ürünlerinizin gönderimini yapabilirsiniz. Yalnızca belli bir zarfın içine konulmuş para, çek, senet, yemek çeki, piyango bileti, ve ziynet eşyası yasalar tarafından taşınılmasına izin verilmeyen kargolar listesinde bulunmasından dolayı gönderimi yapılamamaktadır. Tek seferde yapacağınız kargo iletimlerin de ise; tek parçadan oluşan ve 100 kilogramı ve 3 metrelik uzunluğu aşmamış olan kargolarınızın iletimini gerçekleştirebilirsiniz.  Tüm bu bilgiler dahilinde sigorta ücreti ilave edilmiş, Ankara ve Balıkesir arasında iletimini sağlayacağınız 1 kg / desi ölçülerine sahip kargonuzun, kargo teslimat hizmeti ücretinde şubeden kapıya tercih edildiği sürece, ücreti standart olup 16,53 TL olarak belirlenmiştir.

Metro Kargo Fiyatları için TIKLAYINIZ!

Metro Kargo Adres : Büyük İstanbul Otogarı Bayrampaşa/ İstanbul

Metro Kargo Telefon : 0212 658 0801

Metro Kargo Fax : 0212 658 2468

Metro Kargo Müşteri Hizmetleri : 444 90 55

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz