Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2020

MNG Kargo Fiyatları

MNG Kargo Fiyatları

MNG Kargo, 2003 yılında kurulmuş olan bir kargo firmasıdır. Bu firma, MNG Holding girişimi ile kurulmuş olup günümüzde pek çok şubesi Türkiye’nin pek çok yerinde hizmet vermektedir. Sadece yurt içi değil yurt dışında da hizmet veren MNG Kargo şirketini tercih eden müşterilerinin memnuniyeti için çalışmaktadırlar.

Günümüzde pek çoğumuzun elimizde bulunan bir ürünü, eşyayı veya dosyayı bir başka şehirdeki tanıdığımıza gönderme ihtiyacımız söz konusu oluyor. Özellikle internetten alışveriş gün geçtikçe popüler hale geldiği için bu işlem şimdiden bir çoğumuz için vazgeçilmez bir ihtiyaç halini almış durumda.

Kargo hizmetleri alırken hepimiz için önemli olan konu; göndereceğimiz veya alacağımız kargonun ücretinin ne olacağıdır. İşlemlerimizi buna göre gerçekleştirmek size en uygun hizmeti almak ve maddi zarara uğramamanız adına alacağınız hizmetin ücretini önceden bilmek ve size uygunluğunu tartmak önemli bir konudur. Bu yüzden bu yazımızda sizlere MNG Kargo Fiyatlarını en doğru şekilde nasıl öğrenebileceğinizi açıklayacağız.

MNG Kargo Fiyatları Hesaplaması

MNG Kargo Fiyatları hesaplama işlemi yukarıda belirttiğimiz sebeplerden dolayı önem arz etmektedir. Sadece MNG Kargo için değil aldığınız bütün taşımacılık hizmetleri için bu geçerlidir. Müşteriler gönderilerinin ne kadar ücret karşılığında ulaştırılacağını şubelerden ve telefon yoluyla arama merkezlerinden sık sık sormaktadır. Bu yüzden kargo şirketleri belli bir süreden beri resmi internet sitelerinde ücretlerini güncel tuttukları bir fiyat hesaplama sistemi kurmuşlardır. Bu yazımızda söz edeceğimiz sistem de MNG Kargo Fiyatları hesaplama sistemi olacaktır. Bu sisteme giriş yaparak MNG Kargo Fiyatları hesaplama işlemine başlayabilirsiniz.

MNG Kargo Fiyatları

MNG Kargo Fiyatları hesaplama ile ilgili verdiğimiz bağlantıya tıkladığınız zaman yukarıdaki MNG Kargo resmi internet sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada yapmanız gereken işlem sağ altta görmüş olduğunuz “Ücret Bilgisi” butonuna basmak olacaktır. Bu buton sizin kargonuzun ne kadar ücret ile taşınacağının hesaplanacağı sistemi açacak olan butondur.

MNG Kargo Fiyatları

Butona tıkladıktan sonra yukarıdaki kutucuk içerisinde işleminizi gerçekleştirmeniz gerekecek. Bu işlemi en doğru şekilde gerçekleştirip, kargonuz için gönderim bedelini en doğru şekilde öğrenmeniz için gerekli olan adımları teker teker açıklayacağız.

MNG Kargo Fiyatları

İlk olarak yapmanız gereken “Gönderici İl”inizi seçmek olacaktır. Bu kargonuzun hangi şehirden kargoya vereceğinizi seçmeniz gereken kutucuk. Biz örnek kargomuzu Ankara’dan göndereceğiz. Daha sonra gönderici ilinin hemen sağında görülen “Alıcı İl” kutucuğunu da kargonuzun hangi şehre gitmesini istiyorsanız o şehri işaretlemeniz gerekmektedir. Biz örnek kargomuzu Isparta’ya göndereceğiz. Burada ilçelerin bulunmuyor olması bu kargo şirketinin ilçelere hizmet vermediği anlamına gelmemektedir. İl içinde hangi ilçeye giderse gitsin aynı veya kayda değer farklılıkta bir ücret talep etmedikleri için sisteme koyma gereği duymadıkları anlamına gelmektedir. Kargonuzu teslim edeceğiniz ve gitmesini istediğiniz şehirleri işaretledikten sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

MNG Kargo Fiyatları

“Gönderim Şekli” başlığı altında görebileceğiniz seçenekler sizin standart olan kargo hizmetleri dışında ekstra olarak hangi hizmetleri alacağınızı belirlemeniz için işaretlemeniz gereken seçeneklerdir. Biz örnek olarak yukarıdaki seçenekleri işaretledik. Ancak siz işaretleme yapmadan önce sadece “Sigorta” seçeneği işaretli olacaktır. Sigorta seçeneği MNG Kargo’nun sigorta poliçesi dahilinde gönderinizin karşılacağı herhangi bir soruna karşı size maddi zararsızlık sağlayacaktır. Onun dışında gönderim şekli ile ilgili diğer ayarlara da göz atabilir ve size en uygun olanı seçebilirsiniz. Biz örnek kargomuz için adresten alınması ve adrese teslim edilmesini taşımanın uçak ile gerçekleşmesini ve bu süreci alıcıya da bize de SMS yolu ile bilgilendirilmesi ekstra hizmetlerini tercih ettik. Siz de size en uygun hizmetleri yukarıdaki gibi tercih edebilir ve bu hizmetleri belirli ücret karşılığında alabilirsiniz.

MNG Kargo Fiyatları

Kutucuğun içinde sayfayı biraz daha aşağı kaydırdığınız zaman MNG Kargo Fiyatları ile alakalı olan hacim ve ağırlık hesaplama ile ilgili işlem kutucuklarını görebilirsiniz. MNG Kargo Fiyatlarını doğru hesaplama ile ilgili önemli bir konu olan gönderinizin hacim ve ağırlık bilgilerini en doğru şekilde yazmaya dikkat etmelisiniz. Yukarıda da ilk olarak görülen hacim hesaplamadan bahsedelim. Hacim hesaplama işlemi gönderinizin bir dosya olmadığı bir kutu içerisinde gitmesi gereken bir evrak boyutundan çok daha büyük olabilecek şeyler için önem kazanan bilgilerdir.

Biz örnek kargomuzu bir dizüstü bilgisayar olduğunu varsayıyor ve hacim bilgilerini buna göre yazıyoruz. Bilgisayarımızın eni 50 boyu 30 ve yüksekliğini de 3 cm olarak kabul ediyoruz. Ağırlığını da 3 KG olarak belirliyoruz. Ancak kg bilgisinin yanındaki yazıda da belirttiği gibi eğer gönderiniz bir dosya ise kg bilgisine “0” yazmanız gerekmektedir. MNG Kargo Fiyatları hesaplanırken dosyaların ağırlığı “0” olarak kabul ediliyor.

MNG Kargo Fiyatları

Bahsettiğimiz adımları doğru şekilde gerçekleştirdiğinizden eminseniz en aşağıda görebileceğiniz “HESAPLA” butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

MNG Kargo Fiyatları

İlgili kutucuğu en aşağıya kaydırdığınız zaman yukarıdaki bizim örnek sorgumuzun detayları ile birlikte MNG Kargo Fiyatlarının gösterildiği gibi sizin kargonuz için de detaylı bir ücretlendirme tablosu görünecektir. Yukarıda işaretlediğimiz seçeneklere göre bazı ekstra ücretler söz konusu eğer bu hizmetlerin ücretleri sizin için fazla ise bunları yukarıdaki bahsettiğimiz ekstra seçenekler kısmından kaldırıp tekrar “HESAPLA” butonuna tıklarsanız “Genel Toplam”ın değiştiğini görebilir ve size en uygun hizmeti alabilirsiniz.

MNG Kargo Fiyatları Hesaplama için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz