Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2020

PTT Kargo Takip

PTT Kargo Takip


PTT Kargo Hakkında

1840 yılında Osmanlı Devletinin ve yabancıların posta ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla Nezaret olarak kurulan Postahane-i Amire günümüzdeki PTT’nin ilk halidir. 175 yıldır hayatımızda olan PTT yurtiçi ve yurtdışı posta, tebligat, telgraf gibi bir çok hizmetin yanında kargo hizmeti de vermektedir. Posta Kargosu, Kargo,Ödeme Şartlı, PTT İş Yerinde Teslim, Ücreti Alıcıdan Tahsil, Alma Haberli, Değer Konulmuş / Sigortalı, Kontrollü Teslim, Gidiş Dönüş, Alıcının Kendisine Teslim, Telefonla Bilgilendirme ve Adresten Alma gibi farklı seçenekler sunarak müşteri memnuniyetini arttırmayı amaçlayan PTT kargo konusunda Türkiye’nin en başarılılarından biridir. Merkezi Ankara’da olmasına rağmen ülkemizin her yerinde 3500’e yakın şubesi bulunan PTT’nin aynı zamanda müşterilerine daha hızlı ve kesintisiz hizmet vermek için bir internet sitesini de bulunmaktadır. Bu internet sitesi üzerinden PTT üyelik sistemine gerek duymadan kargo takibi, fiyat hesaplama ve en yakın PTT şubesi gibi hizmetler sunmaktadır. 

PTT Kargo Takip Sorgulama

Gönderdiğiniz ya da teslim alacağınız bir kargonuz varsa “PTT kargom nerede?” diye düşünmemiz için PTT kendi internet sitesi üzerinden bir kargo takip sistemi hizmeti sağlamaktadır. PTT gönderi takibi yapmayı oldukça kolaylaştıran bu sisteme aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz PTT ana sayfasından ulaşabilirsiniz. PTT internet sitesi açıldığında sağ tarafta GÖNDERİ TAKİBİ yazan bir buton göreceksiniz. Bu butona bastığınızda gönderi takibi için yapılmış farklı bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfa üzerinden PTT kargo ürün takibi yapmak öncelikle sizden gönderdiğiniz ya da teslim alacağınız paketin üzerindeki barkod numarası istenecektir. Bu noktada insanların en çok sordukları sorular genellikle “PTT kargo takip numarası nerede yazar?”, “PTT kargo barkod numarasını nasıl bulabilirim?” şeklinde oluyor. Az önce de söylediğimiz gibi bu numara gönderinizin üzerinde bulunmaktadır. Barkod numarası size PTT tarafından mesajla ya da yüz yüze bildirilmiş olmalıdır ya da gönderici bu numara hakkında sizi bilgilendirmiş olmalıdır. PTT gönderi barkod numaranızı ilgili boşluğa yazıp güvenlik kodunu girdiğinizde PTT kargo takip ekranı üzerinden kargonuzla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

ptt kargo takip

PTT Kargo Teslimat Süresi

PTT internet sitesi üzerinden aynı zamanda kargolarınızı göndermeden önce kaç gün içerisinde teslim edileceğine dair bilgi alabileceğiniz bir hizmet verilmektedir. Bu hizmetten yararlanmak için öncelikle aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz PTT internet sitesine gitmelisiniz. Burada sağ üst menüler arasında Gönderi Süresi Öğrenme yazan bir buton göreceksiniz. PTT Gönderi Süresi Öğrenme sayfası açıldığında ise yapmanız gerekenler son derece basit olacaktır. Öncelikle önünüze çıkan yurt içi ve yurt dışı seçeneklerinden biri tercih etmelisiniz. Daha sonrasında yurt içi PTT Kargo, Kurye ya da Mektup seçeneklerinden birini işaretlemelisiniz. Bu noktadan sonra gönderinin çıkacağı ili ve varacağı ili girmeniz yeterli olacaktır. PTT kargo teslim süresi ile ilgili detaylı bilgiye bu hizmeti kullanarak ulaşabilirsiniz. Henüz kargonuzu göndermeden “PTT kargo ne zaman gelir?”, “PTT kargo kaç günde gider?” gibi sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

ptt kargo takip

PTT Kargo Fiyat Hesaplama

Kargonuzu göndermeden önce ne kadar fiyat ödemeniz gerekeceğini merak ediyorsanız PTT kargo gönderi ücreti öğrenme sistemini kullanabilirsiniz. Bu sistem sayesinde kargoya vermeyi düşündüğünüz gönderinizin bilgilerini girerek ödemeniz gerekecek olan tutarı önceden hesaplayabilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak için öncelikle aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz PTT internet sitesine gitmeniz gerekmektedir. Sayfa açıldığında sağ üst menülerde Gönderi Ücreti Öğrenme butonunu görebilirsiniz. Bu butona tıkladığınız takdirde PTT Gönderi Ücreti Öğrenme sistemi ekranınıza gelecektir. Açılan sayfa üzerinden öncelikle yurt içi ya da yurt dışı seçeneklerinden hangisini kullanmak istediğinizi seçmelisiniz. Daha sonrasında Mektup Postası Gönderileri, APS Kurye, PTT Kargo, Telgraf ve Faks/ Tele Post gibi seçenekler arasından PTT Kargo’yu seçmelisiniz. Bu seçeneği tercih ettikten sonra önüne farklı seçenekler açılacaktır. Buradan kargonuzun boyut ve ağırlık bilgilerini girmeli, sonrasında faydalanmak istediğiniz herhangi bir özel hizmet varsa onu işaretlemelisiniz. “Ücret:” yazan kutucuktan kargonuzun ücretlendirmesini görebilirsiniz. PTT kargo ücretlendirme ile ilgili bilgileri kargoyu vermeden önce bilmek istiyorsanız bu hizmeti kullanabilirsiniz.

ptt kargo takip

PTT Kargo Çalışma (Mesai) Saatleri

PTT kargo yalnızca hafta içi günlerinde açıktır. Cumartesi ve pazar günleri PTT kargo hizmet vermemektedir. “PTT kargo kaça kadar açık?” diye sorusunun cevabı ise hafta içi günlerinde 08.30 ile 16.30 arasında PTT şubeleri açık olacaktır. 1 saatlik öğle arasında PTT şubelerinin genellikle kapalı olduğunu hatırlatmak isteriz. PTT şubeleri bu saat aralığında çalıştığı için PTT kargo da bu saatler içerisinde dağıtım yapmaktadır.

PTT Kargo Şubeleri

Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış 3500’e yakın şubesi ile PTT kargo alanında bir devdir. Çok sayıda PTT şubesinden hangisinin size en yakın olduğu öğrenmek isterseniz bunun için PTT En Yakın Şube seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak için öncelikle aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz PTT internet sitesine gitmeniz gerekmektedir. Açılan ana sayfadaki sağ üst köşe menülerinden En Yakın Şube butonuna basacak olursanız PTT En Yakın Şube sistemi karşınıza çıkacaktır. Bir haritayla beraber size bazı seçenekler sunulduğunu görebilirsiniz. Öncelikle bu seçenekler arasından bulunduğunuz ili ve ilçeyi seçmelisiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra size en yakın PTT’lerin olduğu bir liste sunulacaktır. Listedeki şubelere tıklayarak adres bilgilerine, çalışma saatlerine, telefon numaralarına haritadan ulaşabilir ve size en yakın olanı belirleyebilirsiniz. Ayrıca PTT En Yakın Şube sistemini kendi adresiniz ve koordinatlarınız ile de kullanabilirsiniz. Bulduğunuz size en yakın PTT şubesine gitmek için de yol tarifini bu sistem üzerinden alabilirsiniz.

ptt kargo takip

PTT Kargo Şikayet

PTT kargo müşteri memnuniyetine gösterdiği özen nedeniyle şikayet ve önerilerinizi son derece ciddiye almaktadır. Siz de PTT kargo ile ilgili bir önerinizi ya da şikayetinizi paylaşmak isterseniz bunun için PTT internet sitesini kullanabilirsiniz. Aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz PTT internet sitesinin ana sayfası açıldığında en aşağıda BİZE ULAŞIN yazan bir menü göreceksiniz. Bu menüye tıklayarak iletişim bölümüne girmiş olacaksınız. Açılan sayfada İSTEK ÖNERİ ve ŞİKAYET SİSTEMİNE ERİŞMEK İÇİN TIKLAYINIZ yazan cümleye tıkladığınızda PTT kargo şikayet ve öneri formuna ulaşabileceğiniz PTT largo şikayet ve öneri sistemi karşınıza çıkacaktır. Bu formu doldurmaya başlamadan önce formu gönderme amacınızı belirmek açısından Görüş/ Önerim Var, Talep/ Bilgi İsteği, Şikayetim Var ve Teşekkür seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz. Daha sonrasında ad, soyad, şehir, adres, GSM gibi bilgilerinizi ilgili alanlara yazmalısınız. Daha sonrasında konu başlığınızı belirleyip mesajınızı yazarak Gönder butonuna bastığınızda mesajınız gönderilmiş olacaktır. Sonrasında şikayetiniz için size bir numara verilecektir. Bu numarayı kullanarak bu sistem üzerinden şikayetinizin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. İnternet sitesi ya da formla ilgili bir sorun yaşıyorsanız PTT çağrı merkezini de kullanmayı tercih edebilirsiniz.

ptt kargo takip

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri

PTT kargo müşteri hizmetlerine yukarıda bahsettiğimiz gibi form doldurarak ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda çağrı merkezi, E-Posta, işitme ve konuşma engelli müşteriler için görüntülü konuşma üzerinden ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili numaraları ve E-Posta adresini aşağıda bulabilirsiniz.

PTT Kargo İletişim

PTT Kargo Çağrı Merkezi: 444 1 788

İşitme Ve Konuşma Engelli Müşteriler İçin Görüntülü Konuşma Hattı: 0850 222 1 788

PTT Kargo Adres: Şehit Teğmen Kalmaz Cad. No: 2 06050 Ulus / ANKARA

PTT Kargo Telefon: +90 312 509 50 00

PTT Kargo E-Posta: info@ptt.gov.tr

PTT Kargo İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz