Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Haziran 2020

PTT Kargo Ücretleri

PTT Kargo Ücretleri

PTT Kargo, 3 Temmuz 2008 yılında PTT girişimiyle kurulmuş bir kargo şirketidir. PTT’nin kendi alt yapısının ve yıllardır verdiği hizmet sonucunda sahip olduğu tecrübenin getirdiği hızla gelişen PTT’nin kargo kolu günümüzde Türkiye’nin pek çok yerine hizmet vermektedir.

PTT Kargo Fiyatları diğer kargo şirketlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Aslında kargo şirketlerinin her biri diğer kargo şirketlerine göre farklı fiyat politiklarına sahiptirler. Bu fiyat politikalarına göre farklı hizmetler ve bu hizmetlere farklı ücretler belirlemektedirler. PTT Kargo’nun da fiyat politikası bu bağlamda diğer kargo şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Kargo şirketleri arasında farklılık gösteren sadece fiyat politikları değildir. Firmaların hizmet politikaları bir diğerinden farklıdır. Biz tüketicilerin üzerine düşen görev bu fiyat ve hizmet politikalarını göz önünde bulundurarak bize en uygun hizmeti en uygun ücret ile sahip olmaktır. Bu yazımızda Sizlere PTT Kargo Fiyatları hesaplama işlemi en doğru şekilde nasıl gerçekleştirebileceğinizi açıklayacağız.

PTT Kargo Fiyatları Hesaplaması

PTT Kargo Fiyatları diğer kargo şirketlerinden farklı olduğunu yukarıdaki yazımızda nedenleri ile açıkladık. PTT Kargo Fiyatları farklı olduğuna göre gönderinizin ne kadar ücret karşılığında taşınacağını öğrenmek için kullanabileceğiniz PTT’nin resmi sitesi üzerinde varolan PTT Kargo Fiyatları hesaplama ile ilgili sistemi kullanabilirsiniz. Bu sistemi nasıl kullanacağınızı adım adım açıklayacağız. Öncellikle PTT Kargo Fiyatları hesaplama sistemine en kolay yoldan gidebilmeniz için aşağıda paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir.

PTT Kargo Fİyatları

Paylaştığımız bağlantıya tıkladıktan sonra açılacak olan sayfa yukarıdaki gibi olacaktır. Bu sayfada PTT ile ilgili gerçekleştirebileceğiniz pek çok işlem bulunduğu için PTT Kargo işlemlerini özel olarak seçmeniz gerekmektedir. PTT Kargo Fiyatlarını öğrenebilmek için yukarıda da işaret ettiğimiz gibi “PTT Kargo” kısmına tıklamanız gerekmektedir.

PTT Kargo Fiyatları

İlgili butona tıkladıktan sonra yazının altında açılacak olan yukarıdaki sistemden PTT Kargo Fiyatları hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi en doğru şekilde gerçekleştirmek için takip etmeniz gereken adımları açıklıyoruz.

PTT Kargo Fiyatları

İlk olarak girmeniz gereken bilgiler kargonuzun desi bilgileri olacaktır. Desi kargonuzun boyutları ile ilgili bilgilerdir. Bu bilgilerin birincisi yukarıda da görüldüğü üzere ağırlık bilgisidir. “Ağırlık :” yazısının hemen yanında girebileceğiniz ağırlık bilgisini gram cinsinden girdiğinizden emin olmanız gerekmektedir. Biz örnek gönderimizde dizüstü bilgisayarımızı gönderdiğimizi varsayıyoruz. 3 kg varsaydığımız bilgisayarımızı gram cinsinden yazdığımız taktirde 3000 gram olacaktır. Ağırlık bilgisini girdikten sonra girmeniz bilgi hemen altında görülen en, boy, yükseklik bilgileridir. Eğer bu bilgileri net olarak bilmiyorsanız bilgileri tahminen girebilirsiniz. Özellikle gönderinizin boyutlarını ev ortamında ölçme şansınız olsa bile ağırlığını tam olarak bilemeyebilirsiniz. Bu yüzden tahminen bilgisini girebilirsiniz. Zaten gönderinizi postalayacağınız zaman gönderinizin bilgileri görevliler tarafından tekrar ölçülecektir.

PTT Kargo Fiyatları

Gerekli bilgileri ilgili yerlere yazdığınız zaman hemen altında görebileceğiniz gibi gönderinizin PTT Kargo Fiyatları otomatik olarak hesaplanmış olacaktır. Ancak bu ücret sizin alacağınız standart hizmet için talep edilecek olan ücrettir. Sizin de farkettiğiniz gibi PTT Kargo Fiyatları gönderinizin hangi şehre gittiğine göre veya hangi şehirden teslim alındığına göre değişmemektedir. Bu PTT Kargo müşterilerinin bu firmayı tercih etmek için bir sebep olabilir. Gideceği şehre göre değişmeyen PTT Kargo Fiyatlarının bu durumunda faydalanarak ek hizmet almak isteyenler için “Özel (Ek) Hizmetler” başlığı altındaki hizmetleri işaretleyerek ödeyeceğiniz ücretlere yansımasını görebilirsiniz. Bu hizmetler pek çok gönderici ve alıcı için işlemi kolaylaştıracak ve hizmet kalitesini arttıracak olan bazı ek hizmetlerdir.

PTT Kargo Fiyatları

Bahsetmek istediğimiz bazı ek hizmetler söz konusu. Bu ek hizmetler sizin aldığınız hizmeti daha kaliteli hale getirecek olan ödeyeceğiniz standart ücrete ek ya da azaltıcı veya herhangi değişiklik yaratmayacak hizmetlerdir. Standart hizmetinde dışında olan bu özellikleri eklemek veya çıkartmak ödemeniz gereken ücrete olumlu ya da olumsuz etki edebilir.

Biz örnek gönderimizi bazı ek özellikler ile göndermeyi seçtik ama burada bahsetmek istediğimiz önemli bazı özellikle var. Bu özelliklerden ilki; “Ödeme Şartlı” gönderi. Bu gönderi çeşidi özellikle internet üzerinde alışveriş gerçekleştiren kullanıcılar için, özellikle de satıcılar için gayet kullanışlı bir özellik. Bu özellik sayesinde gönderdiğiniz ürününüz eğer ki istediğiniz ücret istediğiniz hesaba havale edilmiş veya posta çeki ile ödenmişse gönderdiğiniz ürün alıcıya teslim edilmektedir. Bu özelliğin uzaktan ticaret yapan satıcılar için gayet kullanışlı bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. Diğer bir özellik ise “Sigortalı” gönderi çeşididir. Bu gönderi çeşidinde özellikle değerli olan gönderilerinizin sigorta poliçesi kapsamında başına herhangi bir şey geldiği taktirde maddi zararsızlık elde etmenizi sağlayacak bir sigorta çeşididir. Bu özellikle sayesinde makul fiyatlara gerçekleştirdiğiniz sigorta işlemi ile gönderinizin başına bir şey gelip gelmediğini maddi anlamda düşünmenize gerek kalmayacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz özellikler ver diğer ek özellikleri işaretlediğiniz an itibariyle hemen yukarıda ücret ile ilgili yerde değişikliği fark edebilirsiniz. Anlık olarak değişebilen bu ücret bilgilendirme kutucuğu ile aldığınız hizmetin ücretinin de ne kadar olduğunu tespit edebilirsiniz

PTT Kargo Fiyatları hesaplama işlemlerinizi yukarıdaki adımlara dikkat ederek en doğru şekilde gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

PTT Kargo Fiyatlarını Hesaplama İşlemi için Lütfen TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz