Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2020

Qantas Airlines Kargo Takip

Qantas Airlines Kargo Takip

Yurtdışı uçak kargolarından biri olan Qantas Airlines, mükemmellik sağlamaya odaklanmış bir kargo firmasıdır. Avusturalya’nın en büyük bağımsız hava taşımacılığı hizmeti veren Qanras’ın açılımı “Queensland and Northern Territory Aerial Services”(Queensland ve Northern Bölgesi Hava Hizmetleri) dir. Qantas Freight adı ile kargo hizmeti vererek her gün 4000’den fazla sevkiyat yaparak geniş ağ yapısıyla yükselmektedir. Dünya’da 500’den fazla noktaya yük kapasitesi pazarlamaktadır. 13 kargo uçağı bulunan Qantas Freight filosu Avusturalya’da ve dünyada önemli ithalat ve ihracat hedeflerinin kapasitesinde önemli rol oynamaktadır. Qantas Freight’in üç farklı hizmet dalı bulunmaktadır. Bunlar; Express Freighters Australia(EFA), JETS Transport Express, Qantas Courier New Zealand’dır. Yük uçaklarından kamyon şirketine, birçok bagaj hizmetlerine kadar geniş hizmet ağına sahip olarak ihtiyacı olan müşterilerine büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Qantas Freight kargo hizmetlerinde “Güvenlik bizim önceliğimizdir.” sloganı ile her adımı titizlikle incelemekte ve kaliteli hizmet vermektedir. Birçok ürün yanında evcil hayvanlarınızı da güvenli olarak taşımakta ve sizlere ulaştırmaktadır. Kargolarınızın güvenli taşınması kadar takibinin de sizler için önemli olduğunu bilen Qantas Freight, ana sayfa üzerinden elinizdeki fatura numarası veya takip numarası ile kargonuzu 7 gün 24 saat takip edebilir ve inceleyebilirsiniz. Mobil uygulaması da bulunan Qantas Freight ile cep telefonlarınıza ve/veya tabletlerinize bu uygulamayı indirdiğinizde kargonuzu anlık, her yerde takip edebilir ve inceleyebilirsiniz. Ayrıca müşteri temsilcilerine bağlanarak da kargo bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Taşımalarını uluslararası koşullara bağlı olarak gerçekleştiren Qantas Freight, evcil hayvanlardan ticari amaçlı hayvanlara, hayvanat bahçesi hayvanları ve yarış atları, taze bitkilerden özel gönderilerinize kadar tüm ürünlerinizi taşıdığı görülmektedir.

Qantas Freigt ile Kargo Takip İşlemi

Avusturalya’nın bağımsız hava taşımacılığı şirketlerinden olan Qantas Freight, güvenli ve hızlı taşımacılık hizmeti ile tercih edilen şirketlerden olmaya devam etmektedir. Yurtiçi ve/veya yurtdışı tüm gönderilerde artık kargo sahipleri kargolarını takip etmek, detaylarını görmek, konumuna ulaşmak ve kafalarındaki sorulara cevap bulmak istemektedirler. Qantas Freight, kargo takip sistemi ile bu ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. Qantas Freight üzerinden kargonuzu takip edebilmek için web sitesine girmeniz gerekmektedir. Ana sayfanın sol tarafında yer alan “track” seçeneğine tıklanır. Açılan pencerede istenilen numara girilerek istenilen kargo bilgilerine erişebilir, kargom nerede sorunuzun yanıtını bulabilirsiniz.

ilk-secenek

Ayrıca ana sayfa üzerinde ki menü çubuğunda “My Freight Online Tools” başlığı altında da kargo takip bölümü yer almaktadır. Buradaki bölüme ulaşabilmek için My Freight Online Tools başlığı seçilir ve taracking seçeneğine tıklanır.

2-adim-takip

Açılan sayfada ana sayfada yer alan penceredeki gibi numara istenmektedir. Numaranızı yazarak kargo takibi yapabileceğiniz gibi tekli ve çoklu sorgu yapabilme seçeneği de sunmaktadır.

2-adim

Ek olarak müşteri hizmetlerine bağlanarak telefon ve/veya e-mail yolu ile kargo bilgilerinize erişebilirsiniz.

Qantas Freight web sitesine ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Qantas Freight Mobil Uygulama ile Kargo takibi

Günümüzde mobil uygulamalar hızla artmakta ve önem kazanmaktadır. İnsanlar ellerinin altındaki telefon ve/veya tabletlere ihtiyaç duydukları uygulamaları hemen indirip, her an kullanmak istemektedir. Bu durum kargo şirketleri için de geçerli hatta çok önemlidir. Çünkü kargo şirketlerinin müşterileri sürekli olarak kargolarının durumunu görmek, hareketlerini incelemek ve konumunu görmek istemektedirler. İnternet üzerinden ana sayfaya girip uzun yollardan değil açtım, yazdım, çıktı mantığıyla hareket ederek anında ve kolay ulaşmayı tercih etmektedirler. Bunu yapabilmenin yolu ise kargo şirketinin mobil uygulamasını edinmek olacaktır.

Qantas Freight Google Play uygulamasını edinmek için TIKLAYINIZ!

Qantas Freight App Store uygulamasını edinmek için TIKLAYINIZ!

Müşteriler edindikleri uygulamayı açıtıklarında karşılarına çıkan sayfada sol üst köşede yer alan üç çizgi tıklanır ve karşınıza bir menü çıkar. Bu menüden “Tracking” seçeneği tıklanır. Açılan sayfada sizlere iletilmiş olan numarayı gireceğiniz bir boşluk çıkar. Numaranızı boşluğa yazıp “Track Air Waybil” komutu tıklandığında kargo bilgilerinizi, detaylarını görebilirsiniz.

15046239_552575138272348_138245415_n

Görüldüğü üzere müşterilerinin kolaylığı için kullanımı kolay arayüz oluşturulmuş ve hizmete sunulmuştur. Ayrıca mobil uygulama üzerinden Qantas Freight web sitesine geçiş yapabilmektedir. Kullanıcı ihtiyacı gözetilerek oluşturulmuş bu mobil uygulama ile kullanıcılar her yerden anlık olarak kargolarını görüntülüyebilir ve inceleyebilmektedir.

Qantas Freight Kargo Ücretlendirilmesi

Sistem içerisinde ücretler hakkında belli bir bölüm açılmış ve bu bölümde detaylı anlatımlar yer almaktadır. Sistem üzerinden ücretlere erişmek için ana sayfanın menü çubuğunda “Other Services(Diğer Hizmetler)” başlığı seçilir ve “Fees” seçeneği tıklanır.

15046239_552575138272348_138245415_n

Açılan sayfada yönlendirici linkler yer almaktadır. Buradaki linklere tıklayarak açılan sayfalarda ücretlendirmeler ve açıklamalar yer alacaktır. Kargo türü, boyutu, varış mesafesi gibi bazı sınırlayıcılara göre oluşturulmuş ortalama fiyat bilgisini böylelikle bu seçenekten öğrenebilirsiniz.

Qantas Freight ücretlerindirme bilgisi için TIKLAYINIZ!

Qantas Freight İletişim

7 gün 24 saat ulaşılabilir kılınmış müşteri hizmetleri servisiyle müşterilerin memnuniyeti yine her zaman önde tutulmaktadır. Ne kadar etkili bir iletişim sağlanır ise o kadar da aradaki güven sürekli artıcak ve prestij kazanacaktır.

Güven bizim önceliğimiz diyerek yola çkmış olan Qantas Freight, dünyanın pekçok noktasına taşımacılık yaparak her geçen gün ağını genişletmeye de devam etmektedir. Bu durumun yanı sıra 7 gün 24 saat ulaşabileceğinz müşteri hizmetleri ile de kalitesini ortaya koymuştur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz