Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2020

Sürat Kargo Fiyatları

Sürat Kargo Fiyatları

Sürat kargo iki bin üç yılında kurulan Türkiye’nin pek çok yerinde bölge müdürlükleri, şubeleri ve 4000’i aşkın personeliyle hizmet veren bir kargo şirketiridir. Kurulduğu günden bu yana hizmet ağını genişletmeye çaloşan Sürat Kargo 220 ülkeden de alım ve gönderim yapmaktadır.

Kargo işlemleri için önemli bir konu olan göndereceğiniz kargonun ücretinin ne olduğu konusunda gönderim yapacak müşterilerinin aklında her zaman bir soru işareti bulunmaktadır. Bu önemli konuda kargo şirketleri kendi resmi sitelerinde siz şubeye gitmeden önce kargonuzun tahminen ne kadar bir ücret ile gönderebileceğinizi hesaplayabilmeniz için kendi ücret hesaplama sistemlerini kurmaktadırlar. Bu yazımızda sizlere Sürat Kargo Fiyatları nasıl hesaplanır açıklıyoruz.

Sürat Kargo Fiyatları Hesaplaması

Sürat Kargo gibi diğer bütün kargo şirketlerinin kendine özgü fiyat politikaları söz konusudur. Bu fiyat politikaları doğrultusunda gönderim işlemlerinin ücretini belirlemektedirler. Sürat Kargo Fiyatları diğer kargo şirketlerinin, aynı diğer kargo şirketlerinin bir diğer kargo şirketlerine göre gönderim fiyatlarının farklı olduğu gibi farklıdır. Bu yüzden gönderim işlemini gerçekleştirmeden önce işleminizin ne kadar tutacağı ile ilgili olarak bilgi sahibi olmanız işleminizi en doğru şekilde gerçekleştirebilmeniz için önem arz etmektedir. Aynı zamanda farklı Kargo şirketlerinin ücretlerini hesaplayarak size en uygun hizmeti almanız konusunda fikir sahibi olmanızı sağlar. Bu konuda sitemizde bulunan diğer Kargo Fiyatları hesaplama işlemlerine göz atabilirsiniz.

İşleminize Sürat Kargo Fiyatları hesaplama işlemi gerçekleştireceğiniz internet sitesine giderek başlayabilirsiniz.

Sürat Kargo Fiyatları

Paylaştığımız bağlantıya tıkladığınız zaman karşınıza çıkacak olan sayfa yukarıdaki gibi olacaktır. Bu Sürat Kargo Fiyatlarını hesaplayacağınız sistemin arayüzüdür. Sürat Kargo Fiyatlarını en doğru şekilde hesaplayabilmeniz için gerekli adımları ekran görüntüleri ile açıklıyoruz.

Sürat Kargo Fiyatları

İlk olarak yapmanız gereken göndermek istediğiniz kargoyu Hangi ilden göndermek istediğinizi işaretlemek olacaktır. Yukarıdaki ekran görüntümüzde de farkedeceğiniz gibi herhangi bir seçim yapmadan önce “Çıkış İli” ve “Varış İli” seçeneklerinin altında Adana yazıyor olacaktır. Bu firmanın sadece Adana içinde kargo hizmeti verdiği anlamına gelmemektedir. Lütfen yanlış bir kanıya varmayınız. Herhangi bir seçim yapmamışken Adana yazısının üstüne tıkladığınız zaman diğer şehirleri de görebilirsiniz. Biz bu yazımızda örnek gönderimizi Ankara’dan Isparta’ya göndereceğiz. Çıkış ve varış illerinizi seçtikten sonra Sürat Kargo Fiyatları hesaplama işleminize devam edebilirsiniz.

Sürat Kargo Fiyatları

Daha sonraki adım göndermek istediğiniz kargonuzun kilogramı ve desisini girmek olacaktır. İlgili yerin hemen sağ tarafında yazıda belirtildiği gibi eğer dosya gönderecekseniz Kg ve Desi kısmına “0” girmeniz gerekmektedir. Bu gönderilerinizin kayda değer bir ağırlığı olmadığı için Sürat Kargo Fiyatları ona göre hesap edilecektir. Eğer kargonuz dosya değil bir kutu içerisinde göndermeniz gereken bir gönderi ise ve  kilogramını net olarak bilmiyorsanız ilgili yere tahmini olarak giriş yapabilirsiniz.

Desi göndermek istediğiniz kargonuzun en, boy, yükseklik değerlerinin ufak bir matematiksel işlem sonucu ortaya çıkacak değeridir. Bu değer şu şekilde hesaplanır: En, boy ve yüksekliği çarptıktan sonra 3’e bölmeniz gerekmektedir. Ancak Sürat Kargo Fiyatları hesaplama sisteminde yuvarlama işlemi söz konusu olduğu için 3000’e bölmeniz işleminizi kolaylaştıracaktır. Unutmamak gerekirki işlemimizi gerçekleştirirken gireceğiniz değerlerin santimetre cinsinden olması gerekmektedir. Örnek ile göstermek gerekirse:

Sürat Kargo Fiyatları

Biz örnek gönderimizi bir dizüstü bilgisayar gönderiyor gibi kabul ediyoruz. Bu durumda bilgisayarımızın eni 50 cm, boyu 30 cm ve yüksekliği de 3 cm olduğunu kabul ediyoruz. Yukarıda da görüldüğü gibi 50 x 30 x 3 ÷ 3000 işlemi bizim örnek gönderimizin desisini 1.5 olarak hesapladı. Siz de kargonuzu ölçerek veya tahmini değerlerini bu şekilde işleme döküp Sürat Kargo Fiyatları hesaplama işlemi ekranında desi ile ilgili kutucuğa yazabilirsiniz.

Sürat Kargo Fiyatları

Bir sonraki adımınızda gönderi tipinizi ve teslim şeklini seçmeniz gerekmektedir. Eğer göndermek istediğiniz kargonuzu şubeye gidip kendiniz teslim edecekseniz “Şubede Teslim” eğer Sürat Kargo yetkililerin adresinize gelip kargonuzu teslim olmasını istiyorsanız “Adresten Alım” seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Biz örnek gönderimizi Şubede teslim olarak işaretliyoruz.

Aynı şekilde teslim şeklini seçerken de alıcı kargosunu şubeye gidip alacaksa “Telefondan İhbar” kargonuz alıcının adresine teslim edilsin istiyorsanız “Adrese Teslim” seçeneğini işaretleyerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Sürat Kargo Fiyatları

Bu adımda kargonuz ile ilgili olarak SMS ile bilgilendirme seçeneklerini işaretleyebilirsiniz. Bu özelliklerden hiç birini seçmek zorunda olmadığınız gibi seçecek olursanız alacağınız hizmetin ücretini ödemekle beraber birden fazla SMS ile bilgilendirme seçeneğini de seçebilirsiniz.

Sürat Kargo Fiyatları

Eğer gönderide bulunacağınız kargonuz değerli bir kargo ise sigorta yapmanızı tavsiye ederiz. Sigortalattığınız taktirde gönderiniz başına sigortanın kapsadığı herhangi bir durum geldiği zaman sigorta zararınızı karşılıyor olacaktır.

Sürat Kargo Fiyatları

Son olarak ilgili yerleri size en uygun şekilde doldurduktan sonra sağ altta göreceğiniz “Hesapla” butonuna tıklayarak kargonuzun KDV hariç ne kadar bir ücret karşılığında gönderileceğini görebilirsiniz.

Sürat Kargo Fiyatları

Butona tıkladığınız taktirde sayfa otomatik olarak aşağı kayacak ve kargonuzun ücretinin ne kadar olacağı yazacaktır. Eğer Sürat Kargo Fiyatlarını liste olarak görüntülemek istiyorsanız paylaşacağımız bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

Sürat Kargo Fiyatlarını Liste Halinde Görüntülemek İçin TIKLAYINIZ!

Sürat Kargo Fiyatları Hesaplama için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz