Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mayıs 2020

Tchibo Kargo Takip

Tchibo Kargo Takip

TCHİBO; 1949 yılında Max Herz ve Carl Tchillinghiryan tarafından Hamburg’da kuruldu. İş yaşamına posta ve kahve satışı yaparak başlayan Tchibo; 1952 yılında, ekonomik tarifler ve son moda fikirler içeren Tchibo Dergisi’ ni aylık olarak yayınlanmaya başlandı. Almanlara özgü disiplinli çalışma sistemleri ve azmi ile Dünyanın iki en büyük kahve üreticilerinden birisi olmayı başardı. Bugünler de yalnızca kahve satışı ile kendilerini sınırlandırmayıp, piyasa da kendi özgünlüklerini ortaya koyan Tchibo pazarlama ve satış çalışmalarında ana çizgilerini hemen her hafta farklı bir ürün konsepti ile devam ettirmekle beraber kahve satışı yapmayı da sürdürmektedir. Elbetteki markanın en önemli ürün grubu kahvedir. Firmanın Almanya da kullanılan sloganı; ” her hafta yeni bir dünya” ifadesidir. Hazır giyim ürünlerinden, banyo ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunur ve bu ürünlerin konsepti her hafta değişmektedir

Kahve konusunda da Tchibo’ yu liste başına taşıyan kahveleri Gold Mocca’ dır. 1954 yılında ilk kez satışa sunulan Gold Mocca, Almanya ‘da kısa bir süre içerisinde popüler hale geldi. Bu kahvenin özelliği birbirinden  farklı dokuz kahvenin harmanlanması ile üretilmiş olmasıydı. Türkiye’ de ise ilk mağazasını 2006 yılında Cevahir Alışveriş Merkezi’ nde açmıştır. Bugün ise 50 adet Tchibo mağazası ile Türkiye’ de de kahve ve alışveriş sektöründe tercih edilen isimlerin başında gelmektedir.

Tchibo Kargo Bilgileri

İnternet üzerinden; www.tchibo.com.tr ‘den vereceğiniz siparişler kargo ile adresinize gönderilmektedir. Ayrıca telefonla sipariş vermek isterseniz satış temsilcisi tarafından yönlendirilirsiniz. Sepetinize eklediğiniz her ürünün teslimat bilgisi sipariş esnasından sepetinizin yan tarafında gösterilir. Siparişiniz onaylandıktan sonra genellikle 2-4 iş günü içerisinde adresinize teslim edilir. Tchibo, siparişlerin iletiminde Yurtiçi Kargo şirketini kullanmaktadır. Yurtiçi Kargo; Türkiye’ nin her yerine teslimat yapabilmektedir. Ancak, köy, kırsal bölgeler ve kara yolu ile ulaşımı imkansız olan yerlere ürün teslimatı yapmakta problem yaşamaktadır. Kargo teslimatı açısından sıkıntı yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız; sipariş vermeden önce lütfen kargo şirketi ile iletişim kurarak adresinize teslimat yapılma durumunu öğreniniz. Tchibo bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir. Bu gibi durumlarda genellikle en yakın yerleşim merkezine siparişiniz getirilir ve alıcıdan yakın yerleşim merkezine gelerek teslim alınması rica edilir. Ürün teslimatı sırasında alıcının kimlik göstermesi zorunludur. Yurtiçi kargonun aracılığı ile adresinize ulaşan ürününüzü imza ve  7 liralık kargo bedeli ücreti ile kargo şirketinin kuryesinden teslim alabilirsiniz.
Ödeme konusunda da alıcıya kolaylık sağlamak isteyen Tchibo, kredi kartı ile internet sitesi üzerinden ödeme yapabileceğiz gibi kapıda kredi kartı ile ödeme ve ya kapıda nakit ödeme seçeneklerine de sahiptir. Ayrıca 75 TL ve altı alışverişlerde kargo bedeli ücreti alınır, 75 TL üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir.  Teslimat adresinde siz yoksanız, adreste bulunan diğer bir şahısa kimliğini göstermesi koşulu ile teslim edilebilir. Eğer teslimat adresinde kimse bulunmuyorsa; kargo şirketinin kuryesi size ” Evde yoktunz.” notu bırakırr. Kargo şirketi ile iletişime geçmeniz halinde teslimat için 2. defa adresinize gelinir. İkinci seferde de ürününüz teslim edilemezse, paketi ile birlikte Tchibo’ya gönderilir. Bundan sonraki süreç içinde 444 28 26 numaralı telefondan Tchibo müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.Ürününüzün bundan sonraki aşamalarında sizi müşteri temsilcisi bilgilendirecektir.

Tchibo Kargo Takibi

İnternet mağazası üzerinden yaptığını alışverişi onayladığınızda, e-posta yolu ile teslimat onayı ve bilgilendirmesi alırsınız. Onaylanan siparişinizi hem www.tchibo.com.tr üzerinden hemde Yurtiçi Kargonun kendi sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bu sayede kargom nerede sorunuzun yanıtına kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Tchibo Sayfası İle Takip İşlemi

İnternet sitesi üzerinden, üye girişinizi yaptıktan sonra “Hesabım” menüsünden siparişinizin tüm bilgilerinin detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Sipariş kontrol alanı kargonuzun paketle sürecinde olduğunu ve ya  kargo şirketine teslim edildiği gibi bilgileri görmenize olanak sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Eğer internet sayfası üzerinden bu kontrolü yapmak istemezseniz telefonla müşteri hizmetlerini arayarak gönderi takibiyle ilgili bilgi almanız mümkündür.

Yurtiçi Kargo İle Takip İşlemi

Siparişiniz onaylandıktan sonra e-posta yolu ile aldığınız bilgilendirme içerisinde kargonuzun, kargo takip numarası da size bildirilir. Yurtiçi kargo sitesinin gönderi takibine ulaşabilmek için ilk olarak yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Ardından “Yurtiçi Gönderi Sorgulama” sekmesine tıklayınız. Daha sonra Gönderi Kodu ile Sorgulamak İstiyorum seçeneğini seçiniz. Gönderi numarasını ilgili alana girerek

ekran-alintisi

İnternet sayfası üzerinden almış olduğunuz ürünün hasarlı olması ya da aldığınız üründen memnun kalmadığınız takdir de teslimat sonrası belirtilen uyarılar doğrultusunda iade edebilirsiniz. İade için belirtilen 14 günlük yasal süreç içerisinde ürününüzü aynı kargo şirketi ile iade edebilirsiniz. Ancak bir Tchibo müşterisi iseniz; Tchibo’ nun ayrıcalıklı alışveriş imkanlarına sahip olarak, internet mağazasından almış olduğunuz ürününüzü orijinalliği hasar görmeden ve satılabilirlik özelliği bozulmadan teslimat tarihinden itibaren 90 gün içerisinde ürün faturası ile birlikte iade edebilirsiniz.

Tchibo İnternet Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Tchibo Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ; 444 28 26

Yurtiçi Kargo İnternet Sitesi için TIKLAYINIZ!

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ; 444 99 99

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz