Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2020

THY Kargo Takip

THY Kargo Takip

Havayolu ulaşımında olduğu gibi taşımacılık sektöründe de dünyanın en büyük firmalarından biri olan Türk Hava Yolları(THY), kargo hizmetlerinde de önemli adımlar atmış ve büyük çözümler sunarak THY kargo hizmetlerini tercih eden müşterilerine en iyi ve kaliteli hizmet vermektedir. Dünyanın her yerine ulaşabileceğiniz bir ağ sistemine sahip olan THY, kargo hizmeti ile de artık hem yurtiçi hem de yurtdışına kargo gönderilerinizi en hızlı, güvenli ve kaliteli şekilde gerçekleştirmektedir. Teknolojik gelişimlere ayak uydurarak ileri nesil teknoloji kullanıp tüm gönderilerinde profesyonelliğini geniş lojistik ağı ile sizlere sunmaktadır.

Türkiye’nin en hızlı yurtiçi kargo hizmetini Turkish Cargo vermektedir. Türkiye’nin her yerine gönderi sağlayan Turkish Cargo, geniş uçuş ağı ile bir gün hatta aynı gün içinde teslimat sağlamaktadır. Modern çağın getirilerini kargo hizmetleriyle buluşturan Turkish Cargo, müşterilerine de bu çağı en iyi şekilde yansıtmaktadır. Havalimanından havalimanına gerçekleşen bu hizmet, rezervasyon yapmadan getirdiğiniz paketleri ilk uçaklarıyla sevk edilerek vardığı noktada uçaktan indirildiği andan yaklaşık bir saat içerisinde alıcıya teslim edilir. Ayrıca Turkish Cargo; küçük paketlerden evcil hayvanlara, çabucak bozulan ürünlerden tekstile, değerli eşyadan teknolojik ürünlere, çiçek, deri, yedek parça, ilaç, cenaze ve zarflarınız gibi her türlü kargonuzu istediğiniz yere en hızlı ve güvenli şekilde sizlere ulaştırmaktadır. Yurtiçinde 51 iç hat olmak üzere, tüm dünyada 295 uçuş noktasıyla, Amerika’dan OrtaDoğu’ya ve Avrupa’dan Afrika’ya dünyanın neredeyse her yerine yayılmış hizmet ağıyla hizmetinizdedir. Anlattığımız gibi tüm kargolarınızı hızlı ve güvenli şekilde sizlere ulaştıran Turkish Cargo, bu süreçte kargo takibinizi adım adım takip edebilmenizi de olanaklı kılmıştır ve sayfa içerisinde birçok noktada yer alan kargo takip bölümleriyle de takip işleminizi gerçekleştirmenizi sağlamıştır.

THY Kargo Takip İşlemi

Yurtiçi ve yurtdışı tüm gönderilerinizi en hızlı, güvenli ve ileri teknolojiye sahip kaliteli hizmetleri ile sizlere göndermektedir. Hem yurtiçi hem de yurtdışı gönerilerinizi sayfa üzerinden takip edebilmenizi de mümkün kılan Turkish Cargo, adım adım incelemenizi de sağlamaktadır. Turkish Cargo ana sayfasına girdiğinizde sayfanın sol tarafında yer alan kargo takibi küçük penceresinden sizlere verilen AWB numarası ile takip edebilir, detaylarını görebilir ve kargom nerede  sorularınızı cevaplayabilirsiniz.

ana-sayfa-kargo-takip

Turkish Cargo web sitesine erişim için TIKLAYINIZ!

Ayrıca ana sayfa üzerinde yer alan menü çubuğunda E-kargo bölümüne tıklayıp karşınıa gelen seçeneklerden kargo takibini seçtiğinizde, kargo takip sayfası açılır. Aynı şekilde size verilen AWB numarasını bu kutucuğa yazarak kargo bilgilerinizi, detaylarını görebilirsiniz.

menu-cubugu-thy

Bu bölümden kargo takibini yapabileeğiniz gibi; rezarvasyon işlemlerini(yer ayırma ve değişiklik) gerçekleştirebilir, tarife bilgilerini(tüm seferler, kalkış ve varış saatleri) görebilir, terminal ücretlerini sorgulayabilir, hasarlı kayıp kargo işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve yüklenebilirlik, hacim-ağırlık çeviricisi, metrik gönüştürücüye ulaşabilirsiniz.

Turkish Cargo yurtdışı gönderilerinizde IATA(Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği) kargo acenteleri ile birlikte çalışmaktadır. Birçok ilde şubesi bulunan bu acentelerle de kargolarınızı gönderebilirsiniz. Aşağıda yer alan linkten iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

IATA kargo acentelerinin telefon ve faks numaraları için TIKLAYINIZ!

Ayrıca yurtdışından Türkiye’ye veya bir yurtdışı noktasından başka bir yurtdışı noktasına yapılacak kargo gönderilerinde sorumlu olan Genel Satış Yetkililerine ulaşarak istediğiniz bilgileri alabilir ve işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Genel Satış Yetkililerinin İletişim bilgilerine erişim için TIKLAYINIZ!

THY Kargo Ücretlendirilmesi

Turkish Cargo web sitesi üzerinden hem yurtiçi hem de yurtdışı gönderilerinizin ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Yurtiçi gönderileriniz için Turkish Cargo sorgu sayfasından gerçekleştirebilir, ardiye ücretlerini öğrenebilirsiniz. Yurtdışı gönderileriniz için IATA kargo acenteleri ile bağlantıya geçebilir ve ücretlerini öğrenebilirsiniz.

IATA kargo acentelerinin telefon ve faks bilgileri için TIKLAYINIZ!

Yurtdışından Türkiye’ye kargo gönderileriniz için anlaşmalı olduğu Genel Satış Acenteleri(GSA) ile bağlantıya geçmeniz gerekmektedir.

GSA iletişim bilgileri için TIKLAYINIZ!

Türkiye içi cenaze gönderileriniz için yetişkin-çocuk farketmeksizin 350 TL hizmet bedeli alınır. Yurtdışı gönderimleriniz için ise yine Genel Satış Acenteleri ile bağlantıya geçerek öğrenebilirsiniz.

Ayrıca gelen kargolarınızı hemen almamanız durumunda belli miktarlarda bekletme ücretleri alınmaktadır. Aşağıdaki görselde kargo bekletme ücretlerini görebilirsiniz.

bekletme-ucretleri

Turkish Cargo ordino servisi ile yurtdışından gelen kargonuzun takibini yapabilir, kargonuza ait evrakları teslim alabilirsiniz. Teslimat sadece alıcı firmanın yetkilendirdiği kişilere yetki belgesi kontrolü ve kargoya ait oluşan masrafların tahsili sonrasında yapılmaktadır. Atatürk havalimanı kargo terminalinde bulunan Turkish Cargo ordino servisinden kargo masraflarınızı da ödeyebilmeniz mümkün kılınmıştır. Ayrıca aşağıda yer alan hesap numaralarından da ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

odeme-hesaplari

THY Kargo İletişim

Geniş uçuş ağı, ileri teknolojisi, hızlı ve güvenli kargo hizmeti ile THY, aklınıza gelebilen neredeyse herşeyi sizlere ulaştırmakta, teslim etmektedir. Kargolar hakkında yurtiçi, yurtdışı tüm gönderiler için aklınıza takılabilecek her sorunun cevabını bulabileceğiniz Turkish Cargo sayfasında yer alan sıkça sorulan sorulardan A’dan Z’ye herşeyi öğrenebilirsiniz.

Alo Kargo hizmeti sayesinde, kargonuzu günün 24 saati hızlı ve güvenilir bir şekilde takip edebilir, gönderdiğiniz veya teslim alacağınız kargo hakkında, her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Konşimento numarınızı kullanarak, her an takip edebilirsiniz.

Alo Kargo : 0850 333 0 777

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz