Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2020

TNT Kargo Fiyatları

TNT Kargo Fiyatları

TNT Kargo , 1946 yılında Ken Thomas tarafından, Thomas Nationwide Transport ismiyle Avusturalya’da kurulmuştur. 50 yıl içinde TNT kargo kendisini geliştirip, genişleyerek, tüm dünyada tanınan ve oldukça geniş bir hava ve karayolu ağını kendi aktif bölgesine katan küreselbir şirket oldu. TNT Express olarak dünyada 68.000’den fazla çalışanı bulunuyor. Binlerce kara nakliye aracı, yüzlerce de uçak ile hizmet vermektedir. Dünyada 200’den fazla ülkede yayılım göstermenin yanı sıra; 2653 depoluk bir kapasite ile kargoculuk alanında kendini kanıtlamıştır. TNT, 200’den fazla ülkede çok geniş bir dağılım göstermekle birlikte, zamanı ve günü tam belli olarak ekspres teslimat hizmet seçeneklerini de kendi bünyesinde barındırmaktadır. 1946 yılında bu işe tek bir kamyon ile başlayan Ken Thomas ve TNT kargo; seneler içerinde birçok şirket alım satım işlemlerinde boy gösterip, günümüzdeki konumuna hakkıyla gelmiştir. ayrıca; Adresinize yapılan kargo iletimlerin de yararlanabileceğiniz gibi bireysel olarak da yapacağınız kargo gönderimlerinizde hem kargoculuk alanında hemde fiyat konusunda en iyi teklifi vermektedir. TNT Kargo fiyatları,  kargo şirketinin kendi şirket politikalarına bağlı olarak hesaplanır. Yapacağınız her bireysel kargo gönderimindeki fiyat bilgisini, kargo şirketinin resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Yurtiçi ve yurtdışı kargo gönderimlerin de fiyat euro olarak hesaplanmaktadır.

TNT Kargo Teslimat Süresi Bilgileri

TNT Kargo’ nun teknolojik altyapısına yapılan yatırımlar sonucu kargoların çok daha güvenli ve hızlı bir şekilde teslimat adresine ulaştırılması ve alıcısına teslim edilmesi sağlanmaktadır. TNT kargo bu konuda sektördeki ismini korumak kadar müşterisini de mağdur etmemeye özen göstermektedir. Ayrıca iletimi yapılacak olan kargonun; tüm yolculuğu boyunca internet üzerinden kolaylıkla takip etme şansını sunmaktadır.  TNT kargo gönderilerinin ne zaman teslim edileceğini de kargo gönderimi öncesinden en yüksek ihtimalle alıcısına bildirmektedir. TNT Kargo teslimat süresi uygulaması ile size gönderilen e- faturanız da ve ya kargonuz için yapılan bilgilendirmelerde, istediğiniz kanal ile, size gönderilen kargo referans numarası ile  kargonun ne zaman teslim edileceğini resmi internet sitesinden müşterisi ile paylaşmaktadır.

tnt-kargo-takip

Takibi yapılacak kargonun teslimat bilgilerine ulaşmak için; öncelikle TNT kargonun resmi internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Karşınıza çıkan ana sayfada sol üst köşede bulunan Menü alanına tıkladığınız da altında çıkan bölümde gönderi takip butonuna basıp, bilgilerinizi yazarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Dilerseniz de aynı bölümden gönderimini gerçekleştirmek istediğiniz kargonuzun ne kadar sürede teslimat adresinde olacağını öğrenebilirsiniz. Bunun için yapacağınız gönderinin ileten ve iletilen şehirlerini ve semt bilgilerini, kargonuzun türünü (zarf ile, paket ile, koli ile…) seçimini yapıp hesapla butonuna basmanız yeterlidir. Bu işlemden sonra kargonuzun teslimat süresi hesaplanıp karşınızdaki ekranda size sunulur ve bu ekranın altında başlangıç fiyat bilgisi de tarafınıza bildirilir.

TNT Kargo Fiyat Hesaplama Bilgileri

TNT Kargo; kullanıcılarına gönderimini yapacağınız kargonuzu dünyanın her yerine çok daha ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilme imkanı sunmaktadır. TNT Kargo ile yapılacak kargo iletimlerinin maliyetini de Euro üzerinden hesaplama yapmaktadır. Gönderimini gerçekleştireceğiniz kargonuzun ücretlendirilmesi, gönderi adresindeki ve teslimat adresindeki mesafenin uzunluğuna, gönderimini yapacağınız kargonuzun türüne (koli, paket, zaf…), kargonuzun ağırlık ölçülerine ve kargonuzu gönderirken yararlanacağınız hizmet şekline göre belirlenmektedir. Kargonuzun ölçüleri ile ücret hesaplaması yapılırken uluslararası standartlar işlem dahilinde tutulur. Büyük, küçük, ağır ve ya hafir paketler fiziksel ağırlıklarından daha çok  kapladıkları alanın ölçülerine göre  hacimsel ağırlıkları üzerinden hesaplanır. Hacimsel ağırlığını belirlemek için ise öncelikle kargonuzun türünü belirtmeniz gerekmektedir. Daha sonra kargonuzun hacmi hesaplanır ve çıkan sonuç ilgili çevrim faktörü ile çarpılır. Ekonomi hizmetleri dışındaki tüm hizmetlerin çevrim faktörü 200 olarak belirlenmiştir. Örneğin; ekspres hizmet seçeneği ile göndereceğiniz kargonuzun ücret hesabında; ” Yükseklik (m) X Genişlik (m) X Uzunluk (m) X 200 ” şeklinde hesaplanır. Ekonomi hizmetlerinin çevrim faktörü ise 333 olarak belirlenmiştir. Ölçülerinin birimlerini uluslararası bir standartta hesaplayan TNT kargo, uluslararası gönderiler için ölçü, hacim ve ağırlıklık birimlerinde kısıtlama uygulamaktadır. Kargonun maksimum ağırlığı ve ölçüleri, menşeine ve ya gönderildiği bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Gönderiminizi yapacağınız kargonuzun rezervasyonu için müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekmektedir ve bu görüşme esnasında ölçü limitleri tayin edilir. Örneğin; azami ölçü; parça, koli, paket ağırlığına göre 500 kg olarak belirlenmiştir, Avrupa’ ya yapılan gönderimlerde ise bu azami ölçüler kargonun türüne göre 70 ile 1000 kg arasında değişiklik göstermektedir. Kıtalar arası iletimlerde de kargo hizmetine göre 30 ile 1500 kg arasında değişiklik göstermektedir.

tnt-kargo-fiyat-hesaplamaBu bilgiler dahilinde göndereceğiniz kargonun fiyatını öğrenmek için; kargo şirketinin resmi internet sitesine girdiğinizde, TNT Kargo Fiyat hesaplama alanından işleminizi gerçekleştirirsiniz. Karşınıza çıkan ekrandaki paketiniz ile ilgili olan bilgileri; gönderilen bölgenin il, semt ve teslim alan bölgenin il, semt bilgilerini ve kargo türünü belirtmeniz zorunludur. Bu işlemleri takip eden lokasyonlar da hesapla butonuna basmanız yeterlidir.

62

Karşınıza çıkacak olan ekranda kargonuzun varış süresi ve ücretiniz euro cinsinden hesaplanarak size sunulur. Örneğin; İstanbul ve Ankara şehirleri arasında yapılan 1 kg/ desi ‘lik standart bir kolinin ücreti 1.87 euro olarak belirlenir ve bu ücrete çevrimiçi ücretler ve indirimler dahil olup, KDV dahil edilmemektedir.

TNT Kargo Fiyat Hesaplamaları için TIKLAYINIZ!

TNT Kargo Resmi İnternet Sitesi için TIKLAYINIZ!

TNT Kargo Müşteri Hizmetleri: 444 0 868

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz