Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2020

UPS Kargo Fiyatları

UPS Kargo Fiyatları

UPS 1907 yılında o zamanlar 19 yaşında olan genç girişimci Jim Casey tarafından Seattle şehrinde kurulmuştur. Çok ufak bir sermaye ile kurulmasına karşın 1919 yılında Seattle sınırlarının dışında da faaliyet göstermeye başlamış, şirketi genişletmiştir. Şirketin büyüdüğü bu sıralarda şirket, şu anki adını alarak United Parcel Service (Birleşik Paket Hizmeti) ismini almıştır.

İlerleyen yıllarda Amerika’nın çeşitli eyaletlerinde de faaliyet göstermeye başlamış ve günümüzde dünyanın en büyük kargo ve taşımacılık şirketlerinden biri olmayı başarmıştır.

Ülkemizde kurulmamış, yabancı sermayeli bu kargo şirketi hakkında müşterisi olacak kişilerin aklında çeşitli sorular olabilmektedir. Bu sorulardan en önemlisi göndermek istediğiniz kargonun ne kadar ücret karşılığında gönderileceği sorusudur. Bu soruyu cevaplamak için gerek ülkemizdeki kargo şirketleri gerekse yabancı kargo şirketleri bunun için pratik ve hızlı bir yöntem kullanmaktadırlar. Bu yöntem kendi resmi sitelerinde bulunan ve kargo ücretlerini güncel tuttukları bir fiyat sorgulama sistemidir. UPS Kargo Fiyatlarını öğrenebileceğiniz UPS Türkiye resmi sitesinde de ülkemiz içi ve ülkemizden yurt dışına gönderebileceğiniz kargolarınız için gerekli sorgulamaları yapabileceğiniz bir fiyat sorgulama sistemi mevcuttur. Bu yazımızda sizlere UPS Kargo Fiyatlarını en doğru şekilde öğrenebilmeniz için takip etmeniz gereken adımları ekran görüntüleri ile detaylı bir şekilde açıklıyoruz.

UPS Kargo Fiyatları Hesaplaması

UPS Kargo Fiyatlarını en doğru ve pratik şekilde öğrenebilmek için paylaşacağımız UPS Kargo Fiyatları ile ilgili aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak işleminizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

UPS Kargo Fiyatları

Paylaştığımız bağlantıya tıkladığınız zaman karşınıza çıkacak olan ilk sayfa yukarıdaki gibi olacaktır. Bu sayfada ilk olarak dikkat etmeniz gereken tarayıcınızın sol tarafında sizin de görebileceğiniz gibi UPS Kargo Fiyatları yurt içi gönderiler için farklı yurt dışı gönderiler için farklı hesaplama sistemi kurmuş. İşleminize başlamadan önce kargonuzu nereye göndermek istediğinize göre doğru hesaplama aracına girdiğinizden emin olmalısınız. Biz örnek gönderimizi yurt içinde bir şehrimize gönderdiğimizi varsayarak işlemlerimizi gerçekleştireceğiz.

UPS Kargo Fiyatları

UPS Kargo Fiyatlarını en doğru şekilde için adım adım ekran görüntüleri ile açıkladığımız bu yazımızda işleminize ilk olarak kargonuzu hangi ilden göndereceğinizi ve gitmesini istediğiniz ilin hangisi olduğunu seçerek başlıyoruz. Bu işlem için gönderinizi şirkete vereceğiniz il için “Gönderen İl” gitmesini istediğiniz il için de “Alıcı İl” seçeneklerini doğru bir şekilde işaretlemeniz gerekmektedir. Biz örnek gönderimizi Ankara’dan Isparta’ya gönderdiğimizi varsayarak işlemimize devam ediyoruz.

UPS Kargo Fiyatları

İkinci adımınızda “Servis Tipi”ni seçmeniz gerekmektedir. Servis tipi; sizin almak istediğiniz hizmeti seçmeniz anlamına gelmektedir. Eğer kargonuzun ulaşması gereken yere hızlı bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız, seçmeniz gereken servis tipi “Acil Ekspres” olacaktır. Acil Ekspres, servis tipi size standart hizmet süresinden daha kısa bir sürede kargonuzu teslim etme olanağı sunacaktır. Acele işleriniz için tercih edebileceğiniz servis tipi bu olacaktır. Eğer kargonuzun yukarıda bahsettiğimiz durumlar gibi olağan dışı bir durum söz konusu değilse “Standar” servis tipini seçerek ödemeniz gereken ücretten acil ekspres servis tipine göre kar edersiniz. Standart UPS Kargo Fiyatları ne ise onu ödemek durumunda olursunuz.

UPS Kargo Fiyatları

Paket tipi seçiminizde ise dikkat etminiz gereken; eğer yarım kiloya kadar dosya gönderisinde bulunmak istiyorsanız yukarıdaki seçeneği eğer evrak dışı koli ile göndermek durumda olduğunuz daha ağır kargolarınızı “Koli” seçeneğini seçerek UPS Kargo Fiyatlarını sorgulayabilirsiniz.

UPS Kargo Fiyatları

Eğer gönderiniz bir koli ise yapmanız gereken gönderinizin bilgilerini olabildiğince gerçeğe yakın girmeye çalışmak olacaktır. Hacim kısmında kolinizin ilgili uzunluklarını cm cinsinden evinizde kolaylıkla bulunabilecek olan mezura, cetvel gibi ölçüm araçları ile ölçerek yazabilirsiniz. Eğer evinizde tartınız yoksa ağırlığını kolaylıkla tahmin edemeyeceğiniz kargonuzun tahmini ağırlığını yazmanızda bir sakınca yoktur. Zaten gönderi işlemleri gerçekleştirilirken kargonuz tekrar tartılacaktır. Biz örnek gönderimizin bir diziüstü bilgisayar olduğunu kabul ettik. Değerlerini yukarıdaki gibi girdiğimiz kargomuzun UPS Kargo Fiyatlarını sayfanın altında bulunan “Hesapla” butonuna tıklayarak öğrenebileceğiz. Bu işlemi doğru hatasız bir şekilde gerçekleştirebilmek için ilgili yerlerin eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

UPS Kargo Fiyatları

İlgili yerleri eksiksiz bir şekilde doldurduğunuzda hatasız bir şekilde sonuç alacağınız UPS Kargo Fiyatları hesaplama sisteminde “Hesapla” butonuna tıklayarak bilgilerini girdiğiniz gönderinizin kargo ücretini görüntüleyebilirsiniz.

UPS Kargo Fiyatları

UPS Kargo Fiyatları sisteminde kargonuzun gönderi ücretini yukarıda çıkan yeşil bölümün içinde görebilirsiniz. Hatırlatmak isteriz ki sistemin bizim için hesapladığı bu fiyata yukarıda da belirtildiği üzere KDV dahil değildir. Başka kargolarınız için de parametreleri değiştirerek “Hesapla” butonuna tekrar tıkladığınız zaman bilgileri değişen kargonun gönderi ücreti görüntülenecektir.

UPS Kargo Fiyatları Hesaplama için Lütfen TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz