Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2020

USPS Kargo Takip

USPS Kargo Takip

Amerika’dan yaptığınız tüm alışverişler ve gönderilerde herkesin bildiği bir firma USPS’dir. Açılımı Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi olarak bilinen USPS, Amerika’nın PTT’si olarak da anılmaktadır. Bir devlet kurumu olan USPS, Amerika Birleşik Devletleri’nde posta hizmeti verir. Ebay ve Amazon gibi büyük online alışveriş siteleri ürünleri bu kargo firması ile göndermektedir. Amerika Birleşik Devletleri içerisinde her eyalette ve her şehirde en az bir adet şubesi bulunmaktadır. Amerika ve tüm dünyada kargo dağıtımı yapabilen resmi posta teşkilatıdır. Devlet kurumu olmasından kaynaklı karmaşık yapıda çalışan bir posta dağıtım ağı vardır ama bir yandan da Amerika Birleşik Devletleri içerisinde en uygun fiyatlı kargo dağıtım firmasıdır. USPS ile gönderilen kargolar piyasadaki diğer kargo firmalarına oranla daha uzun sürede teslimat yapmaktadır. Yurtdışından ülke sınırlarına kadar uçak ve gemi taşımacılığı ile taşınan ürünler, ülke sınırımıza girdikten sonra PTT ile dağıtımı yapılmaktadır. Ülkeye girişi yapıldıktan sonra verilen takip numarası ile PTT üzerinden de kargonuzu takip edebilirsiniz. Ülkeye girişine kadar da USPS web sitesi üzerinden takip işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

USPS Kargo Takip İşlemi

Amerika Birleşik Devletleri’nin resmi posta teşkilatı olan USPS, hem Amerika hem de tüm dünyaya kargo gönderimi yapmaktadır. Diğer kargo firmalarına göre daha uygun fiyatla hizmet vermesiyle birlikte teslimat tarihleri bir nebze daha uzun sürmektedir. USPS üzerinden kargolarınızı edebilmeniz mümkün kılınmıştır. Yurtdışından alışverişler son zamanlarda hızla artmasıyla birlikte insanlar birçok ürünü yurtdışından temin etmektedir. Bu ürünleri temin ederken kargolarını da takip etmek en büyük ihtiyaçlarından birisidir. USPS sistem üzerinden verdiği kargo takip hizmetiyle müşterilerinin sorularına cevap vermektedir. USPS web sitesi üzerinden iki farklı şekilde takip edilmektedir. USPS üzerinden kargo takibi yapabilmek için ilk olarak web sitesine girmeniz gerekmektedir. Sayfanın sağ üst tarafında takip numaranızı yazabileceğiniz bir boşluk bulunmaktadır. Bu boşluğa takip numaranızı yazıp enter tuşuna bastığınızda kargo bilgilerinizi ve detaylarını görebilirsiniz.

USPS web sitesine erişim için TIKLAYINIZ!

usps-1

İkinci olarak ana sayfayı açtığınızda sayfanın sol tarafında yer alan “Quick Tools” seçeneğine tıkladığınızda açılan ekranda yer alan boşluğa takip numaranızı yazarak kargo bilgilerinizi ve detaylarını görebilirsiniz. Bu sayede kargom nerede sorunuzun yanıtını da kısa sürede alabilirsiniz.

usps-2

PTT ile kargo takip işlemi

USPS ile kargo gönderilerinizde Türkiye’ye giriş yapan kargolarınızı PTT aracılığı ile takibi gerçekleştirebilirsiniz. PTT ana sayfasına ilk olarak girdiğinizde sayfanın sağ tarafında yer alan “Gönderi Takibi” seçeneğine tıklanır.

ptt-1

Gönderi takibine tıklandığında açılan sayfaya sizlere verilen takip numaranızı ve güvenlik kodunu girip sorgula butonuna tıkladığınızda kargo bilgilerinizi ve konumunu görebilirsiniz.

ptt-kargo-takip

USPS kargo ile gönderileriniz bahsettiğimiz gibi diğer kargo firmalarına oranla daha uzun sürede teslim edilmektedir. Tüm dünyaya kargo hizmeti sunan USPS’nin Türkiye gönderimleri bazen bir ayı geçtiği görülmektedir. Ortalama olarak 45 gün içerisinde teslimat yapılmakta ve özel günlerde bu süreç değişebilmektedir.

PTT ana sayfasına erişim için TIKLAYINIZ!

USPS Kargo Ücretlendirilmesi

Amerika’nın resmi posta hizmeti olan USPS, kargonuzun fiyatlarını da web sitesi üzerinden hesaplayabileceğiniz bir hizmet de sunmaktadır. Kargonuzun fiyatını öğrenmek için yapmanız gereken web sitesine girmeniz gerekmektedir. Ana sayfada yer alan “Quick Tools” sekmesinde yer alan “Calculate a Price” seçeneğine tıkladığınızda hesaplama sayfası açılır.

hesaplama-usps

Hesaplama ekranını incelediğinizde varış noktası, fiyat, tarih, hizmet çeşitleri ve paket türü gibi bilgileri girmeniz gerekmektedir. 12 tane zarf, kutu çeşidi bulunmaktadır ve bu çeşitlerin ayrı ayrı fiyatları bulunmaktadır. Bu seçeneklerden kendinize uygun olanı seçtikten sonra kargonuzun fiziksel olarak şeklini seçmeniz istenmektedir. Bu seçeneklerin arasında karpostal, mektup, büyük zarf, paket ve daha büyük paketler yer almaktadır. Uygun olanı seçtikten ve tüm bilgileri girdikten sonra continue butonuna tıklandığında fiyat bilgisine erişebilirsiniz.

Seçtiğiniz paketleme çeşidi yani hizmete göre teslimat süreleri de değişmektedir. USPS First Class Mail hizmeti en ucuz kargo hizmeti olduğunu görmekteyiz ama bu hizmeti seçtiğinizde kargonuzun elinize ulaşması gecikmektedir. USPS Priority Mail hizmeti ile kargonuzu anlık olarak takip etmeniz mümkün kılınmıştır. Bu hizmet ile kargolarınız en geç 15 gün içinde elinize ulaşmaktadır. First Class hizmetine oranla biraz daha pahalı bir kargo hizmetidir. En çok tercih ve tavsiye edilen hizmetin de bu olduğu bilinmektedir. USPS Priority Mail Express hizmetinin en kaliteli hizmet olduğunu söyleyebiliriz. Diğer hizmetlere oranla çok daha pahalı bir hizmettir. Bu hizmet ile kargolarınız en geç 10 gün içinde elinize ulaşmaktadır. Birçok hizmet çeşidi olan USPS ile size ve bütçenize uygun olan hizmeti seçerek gönderilerinizi kargo sürecine dahil edebilirsiniz.

USPS kargo fiyatını hesaplama sayfasına erişim için TIKLAYINIZ!

USPS İletişim

USPS ile gönderileriniz hakkında bilgi almak ve/veya sorunlarınız varsa iletip çözüme kavuşturmak için SKYPE üzerinden +18002758777 numaralı telefonu arayarak ücretsiz olarak görüşme sağlayabilirsiniz.

USPS ayrıntılı iletişim için TIKLAYINIZ!

Yukarıdaki linkten USPS hakkında genel bilgi alabilir, müşteri servisine e-posta ve/veya telefon ile erişebilir, teknik destek alabilir, gönderilerinizin son durumunu öğrenebilir, pullar ve ücretsiz nakliye malzemeleri gibi bilgilere erişebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz