Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2020

Yurtiçi Kargo Fiyatları

Yurtiçi Kargo Fiyatları

Yurtiçi Kargo, Arıkanlı Holding tarafından 1982 senesinde Türkiye’nin ilk kargo şirketi olarak kurulmuştur. Bu bağlamda öneme sahip olan Yurtiçi Kargo’nun daha sonrasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne de hizmet vermeye başlamış 1996 yılından beri de yurt dışına da hizmet vermektedirler.

Her kargo şirketinin kendine özgü fiyat politikası bulunmaktadır. Verdiği hizmet çeşidine ve kendi ücretlendirme politikalarına göre çeşitli kargo ücretleri ortaya çıkabilmektedir. Biz bilinçli tüketicilere düşen bu fiyatlardan ve ne ödeyeceğimizden haberdar olmak, bu bilinçle bize en uygun hizmeti almaya gayret etmek olacaktır. Bu bağlamda günlük hayatıma çokça yerleşmiş olan kargo işlemleri ile ilgili olarak Yurtiçi Kargo Fiyatlarını nasıl en doğru şekilde öğrenebileceğinizi açıklıyoruz.

Yurtiçi Kargo Fiyatları Hesaplaması

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi her firmanın kendine has fiyatlandırma politikaları söz konusudur. Bu yüzden herhangi bir kargo şirketi ile gönderim yapacağınız zaman o şirketin göndereceğiniz kargo için ne kadar ücret talep edeceğini bilmeniz gerekmektedir. Bu işlemi kolaylaştırması açısında sizin ilgili kargo birimini çağırmadan ya da şubeye gitmeden önce bu bilgiye tahmini olarak ulaşabilmeniz için Yurtiçi Kargo firması size kendi resmi sitelerinde güncel fiyatları ile kargonuzun tahminen ne kadar ücret ile gönderileceğini size açıklamaktadırlar. Yazımızın devam eden kısımlarında sizlere bu sistemi nasıl kullanacağını açıklamaya çalışıyoruz. Öncelikle Yurtiçi Kargo Fiyatları hesaplama için ilgili adresi paylaşarak işleminize başlayabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Fiyatları

Paylaştığımız Yurtiçi Kargo Fiyatlarını öğrenme ile ilgili bağlantıya tıkladığınız zaman karşınıza çıkacak olan sayfa yukarıdaki gibi olacaktır. Kargonuzun ne kadar ücretle gönderileceği ile ilgili gerekli işlemleri gerçekleştireceğiniz sayfa bu sayfa olacaktır. Bu sayfaya girdikten sonra ilk olarak dikkat etmeniz gereken kargonuzun yurtiçine mi yoksa yurtdışında bir şehre mi göndermek istediğiniz ile ilgili bilgi olacaktır. Eğer yurt dışına gönderimde bulunacaksanız ilk olarak yapmanız gereken “Ülke” seçeneğini değiştirmek olacaktır. Eğer yurtiçinde gönderim yapacaksanız sistem zaten otomatik olarak Türkiye için açılacaktır. Bu konu hakkında siz okurlarımızı uyardıktan sonra Yurtiçi Kargo Fiyatlarını hesaplama işlemini detaylıca anlatmaya başlayabiliriz.

Yurtiçi Kargo Fiyatları

Öncelikle kargonuzu göndermek istediğiniz şehri seçmeniz gerekmektedir. Şehir seçimi yaparken ilk olarak “İl” seçiminizi yaptığınızdan emin olunuz. Yoksa “İlçe” seçeneği altında hiçbir şey göremezsiniz. Biz Yurtiçi Kargo Fiyatı belirleme örneğimizde İl olarak Ankara’yı seçtik. Eğer ilçeden değilde merkezden gönderim gerçekleştireceksiniz sadece Ankara değil bütün şehirler için “İlçe” seçeneği altında bulunan “Merkez” seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Fiyatları

Kargonuzu nereden göndereceğinizi seçtikten sonra nereye gideceğini seçmeniz gerekmektedir. Bu işlemi sağda “Nereye?” sorusunun altında bulunan seçeneklerde gerçekleştirebilirsiniz. Tekrar hatırlatmak isterizki “İlçe” seçenekleri kargonuzun hangi “İl”e gitmesini istediğinizi işaretlemediğiniz taktirde açılmayacaktır. Çünkü ülkemizde pek çok ilçe mevcut bu yüzden sorgular ilk önce ili öğrendikten sonra ilçeleri gösterme şeklinde olmaktadır. Biz Yurtiçi Kargo Fiyatları örnek sorgumuzda nereye sorusuna Isparta/Merkez olarak işaretliyoruz. Daha sonra işlemimize devam edebilmek için sizin de görebileceğiniz gibi sol tarafta işaretlediğimiz “Devam et” butonuna tıklamalısınız.

Yurtiçi Kargo Fiyatları

Devam et butonuna tıkladıktan sonra sayfanız aşağı doğru kayacak ve “Gönderi Türü” ile ilgili bilgiler girmeniz istenecektir. Bu bölümde yapmanız gereken ilk olarak kargonuzun evrak mı yoksa paket/koli mi olduğu ile ilgili yeri işaretlemeniz gerekmektedir. Biz örnek olması açısından “Paket / Koli” seçeneğini işaretleyerek işlemimize devam ediyoruz. Daha sonra yapmanız gereken kargonuzun ağırlığını  altında bulunan kutucuğa kilogram cinsinden yazmak olacaktır. Ancak burada uyarmamız gereken kısım kargonuzun ağırlığını kilogram cinsinden ancak paket veya koli tarzı gönderiniz varsa yazabilirsiniz.

Yukarıda da görebileceğiniz gibi evrak gönderileriniz en fazla 500 gram olabilir ve gönderiniz evrak cinsinde ise oraya ağırlığını gram cinsinden yazmanız gerekmektedir. Bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bununla beraber eğer kargonuz ile ilgili olarak Yurtiçi Kargo Fiyatları hesap sisteminde “Esas Ağırlık” olarak isimlendirdiği ağırlık hakkında biraz bahsetmek istiyoruz. Bu kargonuz eğer çok büyük hacimlere sahip çok yer kaplayabilecek bir gönderi olacaksa Yurtiçi Kargo bu gönderinin kapladığı alanı baz alarak Yurtiçi Kargo Fiyatlarını hesaplayacaktır. Bu yüzden eğer kargonuzun hacimce büyük ağırlığının ona göre çok daha küçük kaldığı (örneğin plakalar gibi) bir gönderiniz varsa yukarıda da işaret ettiğimiz “Ücrete Esas Ağırlık Hesapla” butonuna tıklayarak göndereceğiniz kargonuzun, gönderi maliyetiini daha doğru şekilde sisteme hesaplatabilirsiniz.

 

Yurtiçi Kargo Fiyatları

 

İlgili butona bastığınız zaman karşınıza çıkacak olan ekranda yapmanız gereken kargonuzun eni, boyu ve yüksekliğini santimetre cinsinden girmek olacaktır. Eğer bilmiyorsanız tahmini olarak yazmak sizin kargonuzun maliyeti hakkında tahmini bilgi verecektir. Zaten gönderi işlemini gerçekleştirirken ölçme işlemleri şubedeki çalışanlar tarafından tekrar gerçekleştirilecektir. İlgili yerleri doldurduktan sonra “Ekle” butonuna tıklayarak kargonuz ile ilgili bilgilerin üst tarafta belirdiğini göreceksiniz. Daha sonra “Devam et” butonuna tıkladığınız zaman bir önceki sayfaya bilgilerinizi ilgili yere sistem otomatik olarak doldurarak dönecektir.

Yurtiçi Kargo Fiyatları

 

Yukarıda da gördüğünüz gibi sistem benim girdiğim bilgiler doğrultusunda örnek gönderimin 15 birim ağırlığında olduğunu tespit ettikten sonra “Devam et” butonuna tıkladıktan sonra bilgiyi ilgili yere kendi yazdı. Size bu noktadan sonra sadece “Kullanılabilir Hizmet ve Fiyatları Göster” butonuna tıklayarak kargomuzun tahmini gönderi masrafını öğrenmek kalıyor.

Yurtiçi Kargo Fiyatları

Butona tıkladıktan sonra aşağıya kaydırarak girdiğimiz kargo bilgilerine göre kargomuzun gönderi maliyetini KDV hariç görebiliyoruz. Yarıca aşağıda bulunan “Ek Hizmetler ve Fiyatları” seçeneği altında çeşitli ek hizmetleri alabilirsiniz. Bu hizmetlerden istediğiniz birinin yanında bulunan “Ekle” butonuna tıklayarak gönderi maliyetine ne kadar yansıdığını yukarıda bulunan tabloda anlık olarak görebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Fiyatlarını Hesaplamak için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz